Під патронатом Посла України в Польщі 23 травня у Варшаві відбудеться меморіальний захід, присвячений пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Ініціатори − Об’єднання українців у Польщі, польський Цивільний комітет солідарності з Україною (Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą) і Національний кіноархів (ILUZJON National Film Archive) − в ознаменування трагічних подій організували кінопоказ з подальшим обговоренням «Крим − від депортації до анексії».
Як зазначається на сторінці події, організатори прагнуть донести історичну правду про те, що відбувалося 72 роки тому і що сьогодні відбувається в окупованому Криму:
− У цьому році минає вже
Як наголошується, в лютому і березні 2014 року кримськотатарський народ знову став об’єктом репресій і переслідувань:
− Громадські активісти були затримані, були закриті незалежні інституції та засоби масової інформації. Орган самоврядування кримських татар − Меджліс − був визнаний російською владою екстремістською організацією. На наших очах намагаються (окупаційна влада − ред.) знищити досягнення
У програмі заходу − показ фільмів «Крим. Як це було» режисера Костянтина Кляцкіна та «Кримське джерело» Джека Леско, Джозефа Ромаша і Джека Шмідта (Jacka Łęskiego, Józefa Romasza i Jacka Schmidta). Після показу фільмів заплановані зустрічі з їх творцями та обговорення.
Тизер фільму «Крим, як це було» був презентований студією
У фільмі українські військові моряки розкажуть про те, як насправді відбувалася анексія Криму, яка обстановка була на півострові, в оточених військових частинах і на заблокованих військових кораблях.
− Я хочу, щоб якомога більше людей дізналося про те, що відбувалося в Криму навесні 2014 року, − розповідав режисер фільму Костянтин Кляцкін під час презентації в серпні
Як повідомляється на офіційній сторінці кінострічки в Facebook, на початку лютого 2016 року чорнову версію фільму продемонстрували українським військовим.