Храми, мечеті, синагоги, море, захід сонця, пори року, старовинні і сучасні пейзажі, вулички Кезлева, Гурзуфа, Алушти, Балаклави, численні натюрморти — все це знайшло відображення в творчості
Дитинство та юність Ленура пройшли в Кезлеві, де він закінчив художню школу. Пізніше в його житті було кримське художнє училище імені М. Самокиша і художня академія дизайну і мистецтва в Харкові.
— Я почав малювати з дитинства, але поштовхом стали батьки. Тато за професією архітектор, дивлячись на нього, мені теж хотілося малювати, а мама прищепила любов до музики і доброту, вона логопед, — розповідає художник.
Роботи Ленура Веліляєва зберігаються в музеях, галереях і приватних колекціях України, Росії, США, Швейцарії, Франції, Англії, Чорногорії, Йорданії, Узбекистану. Художник пише в основному пейзажі і натюрморти в техніці полотно і масло, а свій стиль визначає як експресіонізм. У колекції Веліляєва основне місце займають картини кримської тематики — це в основному пейзажі Кезлева і Південного берега. Роботи художника вражають своєю яскравістю, майстерністю, атмосферністю, і їх так багато, що навіть він сам не знає точної кількості.
— Роботи пишу як з натури, так і за враженнями, а буває, робота починається зы спонтанних мазків або плям, а там, що вийде… Пишу досить швидко, тут і зараз. Я намагаюся, написати
На думку Ленура, кримськотатарська культура в цілому переживає сьогодні явне відродження.
— Для її розвитку, я думаю, необхідно пам’ятати і шанувати традиції народу, а також робити внесок своєю працею! — впевнений художник.
Основними творчими планами є творчий і духовний розвиток.
— Мені здається, мистецтво повинно бути прекрасним, наповнювати світ добротою, любов’ю, радістю і нести світло. Все це я намагаюся передати через свої роботи. Світ же мене і надихає, — розповідає Ленур.
У вільний час він слухає музику і грає на музичних інструментах.
Джерело: Avdet.org