Департамент ісламських справ і доброчинности емірату Дубай (IACAD) замовив проєкт будівлі для району Бур-Дубай. Будівельні роботи мають розпочати до кінця року та завершити в першому кварталі 2025-го.
За словами Алі Мохаммада Алхальяна Альсувайді (Ali Mohammad Alhalyan Alsuwaidi), голови інженерного відділу Управління ісламських справ і доброчинности, мечеть вміщатиме до 600 осіб. Загальна площа двоповерхової споруди становитиме 2000 квадратних метрів.
— Ми обрали 3D-друк мечеті, адже це нова та інноваційна технологія, що може заощадити час і ресурси, як рівняти до традиційних методів будівництва», — переконаний Альсувайді.
Дубай мав намір стати світовою столицею 3D-друку, і 2018 року він запустив «Стратегію 3D-друку», згідно з якою до 2030 року 25 % нових будівель емірату будуть надруковані технікою 3D.
Тео Салет (Theo Salet) – декан факультету антропогенного середовища Технологічного університету Ейндховена (Нідерланди), вважає, що такий проєкт, як мечеть у Дубаї — це наступний етап архітектурного дизайну:
«Цифрове проєктування заощадить час, зменшить витрати на будівництво та витрати на потенційні невдачі, розв’яже проблему нестачі будівельників і дозволить нам переосмислити наші проєкти з погляду стійкості. <…> Реалізація такого великого та привабливого проєкту досить складне завдання, і його масштаб ще невідомий».
Довідка. Будівлі, надруковані на 3D-принтері, з’являються по всьому світі: від житла для біженців у Йорданії та безхатченків в американському Остіні, до цілих комплексів, як військовий навчальний табір Camp Swift, і цілих районів, як проєкт New Story в Табаско (Мексика), що забезпечить будинками бідні сім’ї.