У вищих навчальних закладах нашої країни стало доброю традицією проводити зустрічі з представниками різних церков і релігійних організацій, аби студенти в безпосередньому спілкуванні з послідовниками того чи іншого віровчення сформували уявлення про його сутність. Причому цінно те, що такі зустрічі відбуваються не лише тоді, коли навчальна програма передбачає курс релігієзнавства, історії релігій тощо — нерідко сама молодь є ініціатором подібних заходів.
Представники Духовного управління мусульман України «Умма» — не виняток, вони є частими гостями в українських вишах, та й студенти і семінаристи відвідують Ісламський культурний центр м. Києва,. До речі, в ІКЦ приїздять не лише українські, а й зарубіжні студенти, наприклад, тут побували гості з Університету Лі (Клівленд, штат Теннесі, США).
Плідно в цьому напрямі співпрацюють Ісламські культурні центри, що входять до Громадської спілки «Всеукраїнська Асоціація «Альраід», і з Українською академією лідерства (УАЛ). Намагаючись дати своїм студентам якнайкращу підготовку, озброїти їх інструментами для розвитку, самовдосконалення та прогресу, керівництво навчального закладу зацікавлене у поглибленні знань своїх вихованців і в царині релігієзнавства, зокрема й ісламознавства.
Нещодавно, наприклад, студенти УАЛ приймали у себе імама мечеті міста Дніпро Едгара Девлікамова.
Як зізнався сам гість, рівень зацікавленості та обізнаності молодих людей його вразив.
Довідково:
Українська академія лідерства — це новий формат навчання для випускників середніх шкіл, що триває 10 місяців і заснований на поєднанні елементів фізичного, академічного і духовного виховання і вдосконалення. Першим донором Академії став фонд Western NIS Enterprise Fund. Проект реалізується за підтримки Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України.
Читати за темою:
Муфтій утвердив позитивний образ Ісламу, — професор Филипович