Ід аль-Фітр — одне з двох великих мусульманських свят, що відзначають з особливою радістю та піднесенням. І не тому, що, нарешті, закінчився місяць із суворими обмеженнями у світлу пору (ні іжі, ні пиття, ні любощів), а тому, що це — свято підбиття підсумків і надбань місячного посту й молитви, радість від усвідомлення того, що ще раз мав можливість добрими справами, думками та намірами заслужити милість Всевишнього... Звичайно, цього дня до ісламських культурних центрів і мечетей прийшли переважно мусульмани — громадяни України та іноземці, що тимчасово проживають тут — студенти, працівники закордонних фірм, дипломати...
Розділити радість свята з послідовниками Ісламу на Дегтярівську, 25а в столиці прийшли й вірні інших релігій, зокрема, представники неформальної групи міжрелігійного миру (до речі, зустрічі групи часто відбуваються саме тут, в Ісламському культурному центрі Києва).
— Відвідини ісламського культурного центру — це щоразу свято. Свято дружби, посмішок, нових знань про цю традицію. Чудово, коли маєш змогу безпосередньо стати учасником такого великого свята, як День розговіння після Рамадану. Око тішило розмаїття чудового вбрання, представництво численних національностей, що так гармонійно спілкуються. Свято вдалося на славу! Мої друзі з нашої групи міжрелігійного миру теж ділилися своїми враженнями: їм дуже сподобалася затишна атмосфера й гостинність мусульман, — поділилася з кореспондентом видання «Іслам в Україні» ініциаторка, засновниця й лідер Неформальної групи міжрелігійного миру Любов Єремічева.
Нагадаємо, як повідомляв Іслам в Україні, члени Неформальної групи міжрелігійного миру, до складу якої ввійшли послідовники найрізноманітніших віровчень, під час священного Рамадану не раз відвідували Ісламський культурний центр Києва. Це були не звичайні екскурсії, а спроба відчути, пропустити крізь себе те, що переживає мусульманин кожного дня протягом місяця посту, молитви та Корану. Багато членів групи для цього спробували постити від світанку до заходу сонця і ввечері взяли участь у колективному іфтарі — розговінні.
Також нагадаємо, Неформальну групу міжрелігійного миру створено в листопаді 2016 року. Цікаво, що ідея належала не очільникам релігійних організацій, а пересічним віряним. Мусульмани, християни різних конфесій, юдеї, представники інших церков та релігій збираються, щоб не переконувати одне одного в перевагах саме своєї релігії, не сперечатися про розбіжності, а шукати ті спільні цінності, що містить кожна з них.
До речі, під час Рамадану Ісламський культурний центр відвідували і делегації священнослужителів інших релігій. Так, у червні 2017 року з візитом в ІКЦ побували релігійні діячі Української греко-католицької церкви, Церкви Ісуса Христа святих останніх днів (мормони), громад прогресивного юдаізма та Київського храму Міжнародного товариства свідомості Крішни (Детальніше — за посиланням).