Ми вже не раз писали про те, що студенти світських та духовних навчальних закладів — часті гості в столичному Ісламському культурному центрі. Викладачі вишів вважають, що лекції з тих розділів історії, філософії, релігієзнавства, культурології та інших дисциплін, що є дотичними до Ісламу, найкраще проводити саме тут.
10 листопада в ІКЦ м. Києва заняття провели студенти-першокурсники факультету права Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського з викладачем історії держави і права Радимом Губанем.
Але перш ніж зайти до конференц-зали й прослухати лекцію з базових принципів ісламського права, яку майбутнім юристам прочитав Ділявер Саідахметов, молоді люди побували у мечеті, зазирнули до гімназії «Наше майбутнє», ознайомилися з роботою відділів ІКЦ — екскурсію і розповідь про діяльність Центру забезпечив голова правління Духовного управління мусульман України «Умма"Олег Гузік.
Студенти мали змогу поспілкуватися і з духовним лідером українських послідовників Ісламу — муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» шейхом Саідом Ісмагіловим. Запитання, які ставили Саіду-хазрату молоді люди, стосувалися як найрізноманітніших сфер життя, так і есхатології, зокрема релігійно-філософських уявлень мусульман щодо раю й пекла, Судного дня тощо.
Таврійський нацуніверситет, студенти якого відвідали ІКЦ, був переміщений до столиці з окупованого Криму і зараз веде навчально-наукову роботу саме в Києві, тому молодь (серед якої були представники й кримськотатарського народу) жваво цікавилися у муфтія ДУМУ «Умма» про те, як зараз забезпечуються духовні потреби кримських татар в окупації, чи має змогу Духовне управління чи Асоціація «Альраід» вести якусь діяльність на загарбаному півострові. На це шейх Саід відповів, що, на жаль, після окупації Криму структури «Альраіду» були вимушені згорнути там свою діяльність, проте українські мусульмани не забувають про одновірців, що перебувають на непідконтрольних Україні територіях. Зокрема, прихожани мечеті ДУМУ «Умма» часто ініціюють акції та заходи на підтримку кримських татар, благодійні аукціони та ярмарки і завжди беруть участь в організованих іншими активістами збираннях коштів для дітей з кримських родин, батьки яких репресовані окупантами тощо.
Традиційне пригощання супроводжувало змістовну розмову, а насамкінець (що також вже стало доброю традицією) кожен зі студентів отримав у подарунок книги.