Лічені дні залишилися до всеукраїнської прем’єри кінострічки «Кіборги», яку відзняв відомий кримськотатарський режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв. Напередодні цієї події кіномитця було запрошено до участі в одній з програм «Радіо Свобода», де він, зокрема, зізнався, що відчуває певне хвилювання, бо історія, яка лягла в основу кінофільму, для нього є дуже важливою.
Як зазначив режисер, до офіційного виходу стрічки на екрани відбудеться кілька допрем’єрних показів. Зокрема, один із них планується 26 листопада у Маріуполі, потім — у Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Івано-Франківську, Тернополі та низці інших міст України. Що ж до прокату фільму, то, за словами Ахтема Сеітаблаєва, дистриб’ютор все робить для того, аби в кожному населеному пункті України у глядача була можливість подивитися це кіно.
— Урочисті презентації відбудуться вже 6 грудня, а з 7-го фільм офіційно вийде на екрани країни.
Незважаючи на те, що події, які стали основою фільму, є трагічними, режисер стверджує, що кіно — життєствердне.
— Там багато гумору, багато того, що дарує надію, чим можна і треба пишатися, — наголосив Ахтем Сеітаблаєв. — Там багато сподівань. Багато болю, розмірковувань, діалогів, там є все те, про що ми говоримо тут, в мирному житті одне з одним. Але це кіно насамперед для молоді, воно життєствердне, воно про переможців, це кіно — про нових людей нової України. Це народження нового епосу.
Під час інтерв’ю ведучий запитав режисера: що було тяжче знімати — «Хайтарму» чи «Кіборги», на що пан Сеітаблаєв відповів:
— Тяжко порівнювати, бо в «Хайтармі» були свої особливі речі, наприклад, коли у тебе на знімальному майданчику півтори тисячі людей, переважна більшість з яких — люди похилого віку, які колись пережили депортацію <…>. Натхнення і готовність допомогти у створенні фільму, з одного боку, дуже допомагали, з іншого — накладали велику відповідальність. На знімальному майданчику відчувалось, як важливо для цих людей бути тут і допомагати, і, звичайно, дуже важливо було всій знімальній групі зробити так, щоб потім не було соромно ані нам, ані цим людям. З фільмом «Кіборги» є схожість в контексті відповідальності. Я сподіваюсь, нам вдалося зняти чесне кіно. Зняти кіно про людей, яким болить те, що відбувається.
Повністю інтерв’ю можна передивитися за посиланням.