Незабаром на території Національного музею народної архітектури та побуту України з’явиться музей кримськотатарської культури — про це в ексклюзивному коментарі виданню QHA розповів заступник директора Українського інституту Алім Алієв.
Коментуючи розроблення Українським культурним фондом (УКФ) спільно з державним підприємством «Кримський Дім» і державною установою Український інститут окремого лоту програми «Знакові події» — «Культура Криму», Алім Алієв підкреслив, що вони мають на меті розвивати й репрезентувати культурне розмаїття Криму, зокрема кримськотатарської культури, а особливе значення в цьому сенсі матиме створення музею кримськотатарської культури.
Як пояснив пан Алієв, в Україні ніколи не було й досі нема жодного такого музею:
«Ми, власне, ухвалили рішення, що музей має бути створено. Готові взятись за цей проєкт повністю або частково, залежно яким він буде, та здійснювати промоцію його, в тому числі за кордоном. Тобто демонструвати світові культуру кримських татар, караїмів, кримчаків».
Як повідомила «Кримським новинам» заступниця директора ДП «Кримський Дім» Айше Умерова, кримськотатарську садибу планують створити на території Національного музею народної архітектури та побуту України (с. Пирогів):
«Зараз там представлені всі регіони України, за винятком Криму. Перемовини з керівництвом музею проводять «Кримський Дім» і низка інших організацій. Уже виділено ділянку. Наразі шукаємо фінансування для цього культурного проєкту».
Пані Умерова додала, що лот «Культура Криму» також передбачає створення масштабної виставки про кримськотатарську культуру. Експонати покажуть у «Кримському домі», а згодом передадуть до Пирогова.
У Пирогові «Кримським новинам» підтвердили, що директор «Кримського Дому» Ахтем Сеітаблаєв обговорював ідею з керівницею музею Оксаною Повякель.
«Усе перебуває в стадії проєкту та розробки. У нас є на території музею експозиції з півдня України — миколаївська та херсонська, але кримськотатарської немає, проте планується», — додали в музеї.