Алім Алієв про національно-територіальну автономію: «Це питання виживання кримських татар»

Алім Алієв про національно-територіальну автономію: «Це питання виживання кримських татар»
Кадр з відео © Крым.Реалии/YouTube: Запис інтерв'ю Аліма Алієва
18.12.2022
Оцініть статтю: 
(108 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У тимчасово окупованому Криму російська влада намагається створити штучну спільноту під назвою «кримський народ». Для цього загарбники завозять на півострів нове населення з РФ, щоб розмити ідентичність, змінити етнічний та релігійний склад населення півострова. Тож після деокупації має бути реалізований проєкт національно-територіальної автономії кримських татар, і це — питання виживання корінного народу.

Про це в інтерв'ю «Крим.Реалії» заявив Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту, засновник літературного конкурсу «Кримський інжир», співзасновник громадських організацій «КримSOS» та «Кримський дім»:

«Те, що нині розмивається ідентичність — це величезна загроза. Для кримських татар важливо зберегти кримськотатарську мову, зберегти свою культуру та розвивати її. Коли ми говоримо в контексті національно-територіальної автономії — це не просто бажання кримських татар. Для мене це питання абсолютно екзистенційне. Це питання виживання».

Алім Алієв розвіяв упередження щодо національно-територіальної автономії кримських татар:

«Кримськотатарська національно-територіальна автономія – це не преференція кримським татарам. Це можливість взяти відповідальність за свою землю. Але це не означає, що в усіх органах влади [будуть] 100% лише кримські татари. Ні, ні, і ще раз ні! Навіть у проєкті прописано: третина — кримські татари, третина — українці, третина — представники інших народів, тобто паритет».

На думку Аліма Алієва, закінчення війни неможливе без повернення Криму:

«Я не бачу кінця війни без деокупації Кримського півострова. Якщо цього не буде, це означає, що ми війну перекладаємо на плечі наших дітей. Міжнародний порядок денний по Криму змінюється дуже активно. Як на мене, зараз ніхто не виносить Крим за дужки. Бо всі нарешті розуміють, що війна в Україні — це не лише виклик для України, Криму та кримських татар. Це наріжний елемент міжнародної безпеки».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.