Цей день нагадує нам усім про те, чого ми вже досягли та якою ціною, — Саід Ісмагілов

Цей день нагадує нам усім про те, чого ми вже досягли та якою ціною, — Саід Ісмагілов
Архів: Саід Ісмагілов разом з іншими донецькими активістами, 24 листопада 2013 р., Євромайдан, Донецьк, біля будівлі Донецької обласної державної адміністрації та пам'ятника Тарасу Шевченко
Цей день нагадує нам усім про те, чого ми вже досягли та якою ціною, — Саід Ісмагілов
Архів: Саід Ісмагілов, 24 листопада 2013 р., Євромайдан, Донецьк, біля будівлі Донецької обласної державної адміністрації та пам'ятника Тарасу Шевченко
Цей день нагадує нам усім про те, чого ми вже досягли та якою ціною, — Саід Ісмагілов
Цей день нагадує нам усім про те, чого ми вже досягли та якою ціною, — Саід Ісмагілов
21.11.2017
Оцініть статтю: 
(674 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

21 листопада українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України — День Гідності та Свободи (згідно з Указом Президента України № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року). Дата є наступником Дня Свободи, що відзначався 22 листопада на честь Помаранчевої революції, поки не був скасований указом Віктора Януковича.

Наш кореспондент звернувся до одного з безпосередніх учасників Революції Гідності — муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» шейха Саіда Ісмагілова з проханням поділитися своїми думками з нагоди цієї дати:

— Наші люди гідні цієї дати, незважаючи на те, що зараз у суспільстві дуже великий песимізм і розчарування через нереалізовані великі зміни в Україні… Однак я був би оптимістом. Спочатку наша країна спромоглася повалити диктаторську владу президента, який розстрілював мирних громадян на Майдані; потім, коли почався збройний напад сильнішого супротивника, нам вдалося не просто згуртуватися і дати відсіч. Сотні тисяч людей стали на захист Батьківщини. Незважаючи на те, що частину нашої країни окупували, Україна знайшла сили і руками добровольців, волонтерів зупинила ворога. А зараз ми вже досягли й того, що подальше просування російського загарбника неможливе. І все це фактично робилося не руками державної влади, політиків, чиновників, а простими громадянами. Я більше не знаю жодної країни в світі, яка в такий короткий проміжок часу, в таких критичних і загрозливих умовах змогла це зробити. Це підвладно тільки справжній і гідній нації — потужній, згуртованій і сильній. А те, що (на жаль!) не відбулось люстрації та боротьби з корупцією, справжньої зміни влади, свідчить про ще незрілість певної частини нашого суспільства. Це свідчить про те, що ми поки що не навчились обирати на виборах, захищати цей вибір і вимагати від влади, щоби вона виконувала те, заради чого її обирали, — сказав Саід Ісмагілов. — У нас є перспективи подальшого розвитку нашої країни, бо є орієнтири, є мета, за яку потрібно боротися. Цей день мусить нагадувати нам усім про те, чого ми вже досягли і якою ціною, нагадувати і про те, чого нам потрібно ще досягти.

Муфтій ДУМУ «Умма» не з чужих слів знає про те, як відстоювалася держава та її громадяни на Євромайдані. Він сам з листопада 2013 року був активним прихильником Революції Гідності. Саід Ісмагілов як громадянин України брав безпосередню участь в публічних заходах, мітингах, демонстраціях тощо, а також висловлював свою думку на підтримку і захист протестувальників спочатку на своїй сторінці в Facebook, а потім в офіційних заявах як духовний лідер мусульман України і публічна особа.

У своїх зверненнях муфтій ДУМУ «Умма» неодноразово говорив про народження нового українського суспільства. Стверджував, що мусульмани України — невід’ємна і важлива частина українського суспільства, і закликав усіх послідовників Ісламу країни брати активну участь у створенні нової України, в якій буде подолано корупцію і безвідповідальність влади, та не залишатися осторонь актуальних проблем держави.

Довідково:

Революція Гідності (також Євромайдан) — події, що привели до політичних та суспільних змін в Україні. Тривали з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, були викликані обуренням українського суспільства відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на європейську інтеграцію. Одними з головних причин протестів стали надмірна концентрація влади в руках тодішнього президента Віктора Януковича та його «сім’ї», небажання народу України миритись з перетворенням країни-де-юре на одну з колоній Росії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.