Вирок Ратко Младічу змусить замовкнути тих, хто заперечує жахливі злочини проти мусульман або прославляє тих, хто їх скоїв
«Історичною перемогою правосуддя» назвав Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн вирок колишньому командувачу армією боснійських сербів Ратко Младічу. Судді Трибуналу ООН щодо колишньої Югославії засудили його до довічного ув’язнення за злочини геноциду, порушення законів і звичаїв війни і злочини проти людяності, скоєні в 1992–1995 роках в Боснії і Герцеговині.
Аль-Хусейн сподівається, що вирок Младічу заглушить голоси тих, хто заперечує ці жахливі злочини або прославляє тих, хто їх скоїв.
Зейд Раад аль-Хусейн нагадав, що Младіч, якого він назвав «втіленням зла», несе відповідальність за страшні злочини, рівних яким Європа не знала з часів Другої світової війни. Зокрема, в Сребрениці за наказом Младіча було знищено близько 8 тис. чоловіків і хлопчиків з-серед боснійських мусульман і хорватів.
Судді встановили, що протягом трьох років військові під командуванням Ратко Младіча проводили цілеспрямовану кампанію винищення і вигнання мусульманського і хорватського населення Боснії і Герцеговини. Гаазький трибунал видав перший ордер на арешт командувача армією боснійських сербів в липні 1996 року, але він був заарештований тільки в травні 2011 року.
У березні минулого року за аналогічними звинуваченнями до 40 років був засуджений колишній президент Республіки Сербської Радован Караджич. Таким чином, «під завісу» роботи Трибуналу у в’язниці опинилися «два головних ідеолога чи не найжахливіших злочинів, скоєних в Боснії і Герцеговині», відмітив Верховний комісар.
Нагадаємо, що 31 грудня Міжнародний тимчасовий кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії завершує свою роботу.