За геноцид і винищення мусульман — довічне ув’язнення

За геноцид і винищення мусульман — довічне ув’язнення
© МТКЮ: Ратко Младіч слухає вирок
28.11.2017
Оцініть статтю: 
(475 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Вирок Ратко Младічу змусить замовкнути тих, хто заперечує жахливі злочини проти мусульман або прославляє тих, хто їх скоїв
«Історичною перемогою правосуддя» назвав Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн вирок колишньому командувачу армією боснійських сербів Ратко Младічу. Судді Трибуналу ООН щодо колишньої Югославії засудили його до довічного ув’язнення за злочини геноциду, порушення законів і звичаїв війни і злочини проти людяності, скоєні в 1992–1995 роках в Боснії і Герцеговині.

Аль-Хусейн сподівається, що вирок Младічу заглушить голоси тих, хто заперечує ці жахливі злочини або прославляє тих, хто їх скоїв.
Зейд Раад аль-Хусейн нагадав, що Младіч, якого він назвав «втіленням зла», несе відповідальність за страшні злочини, рівних яким Європа не знала з часів Другої світової війни. Зокрема, в Сребрениці за наказом Младіча було знищено близько 8 тис. чоловіків і хлопчиків з-серед боснійських мусульман і хорватів.

Судді встановили, що протягом трьох років військові під командуванням Ратко Младіча проводили цілеспрямовану кампанію винищення і вигнання мусульманського і хорватського населення Боснії і Герцеговини. Гаазький трибунал видав перший ордер на арешт командувача армією боснійських сербів в липні 1996 року, але він був заарештований тільки в травні 2011 року.

У березні минулого року за аналогічними звинуваченнями до 40 років був засуджений колишній президент Республіки Сербської Радован Караджич. Таким чином, «під завісу» роботи Трибуналу у в’язниці опинилися «два головних ідеолога чи не найжахливіших злочинів, скоєних в Боснії і Герцеговині», відмітив Верховний комісар.

Нагадаємо, що 31 грудня Міжнародний тимчасовий кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії завершує свою роботу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.