Студенти-сходознавці філологічного факультету Львівського національного університету імені Франка, викладачі та багато пересічних охочих 13 грудня прийшли на зустріч з азербайджанським істориком і вченим-релігієзнавцем, автором книги «Краса і гармонія в ісламі» Теймуром Атаєвим.
Учасники заходу мали можливість послухати лекцію про Іслам, Коран і світову геополітику, а також взяти безпосередню участь у спілкуванні з гостем із Баку та присутніми на зустрічі імамом львівського Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада Муратом Сулеймановим та зі старшим науковим співробітником музею «Дім Франка» Соломією Вівчар.
Студенти — тюркологи, іраністи та арабісти — виявили непідробну зацікавленість доповіддю, ставили багато запитань і щодо заявленої теми, і більш загальних, що стосуються культури, традицій та звичаїв народів, що сповідують Іслам. Тому передбаченого часу не вистачило, і лекція Теймура Атаєва та жвава бесіда тривали понад дві з половиною години. Справжнім подарунком для присутніх стали книги авторства дослідника з його підписом.
Як очікується, в п’ятницю, 15 грудня, о 17:00 азербайджанський науковець Теймур Атаєв візьме участь в передачі «Добра розмова» на «Воскресіння. Живе радіо» й поділиться зі слухацькою аудиторією своїми враженнями від зустрічі зі львівською студентською молоддю, а також розповість про інші заходи, в яких він брав участь впродовж 12–14 грудня: ІІ Міжрелігійному круглому столі «Гідність людини в християнстві й ісламі» та Міжнародній науково-практичній конференції «Мусульманська спадщина в Південній Україні: історія, культура, релігія».
Поставити запитання Теймуру-ефенді можна буде під час трансляції на сайті радіо або у вигляді коментаря під відеотрансляцією передачі на сторінці у Facebook.
Довідково:
Теймур Октай огли Атаєв (нар. 1962) — азербайджанський політолог, релігієзнавець, публіцист. Директор з аналітичних проектів Бакинського громадського об’єднання «Ідрак», що діє на основі принципів поміркованості і толерантності та закликає до мирного співіснування, взаєморозуміння і діалогу мусульман між собою і з представниками інших релігій. Автор більше ніж 800 статей, розміщених як на інтернет-ресурсах, так і в друкованих виданнях Азербайджану, України, Росії, країн Центральної Азії, Європи і США.