Ібрагім Жумабеков: «Іслам — традиційна релігія в Україні»

Ібрагім Жумабеков: «Іслам — традиційна релігія в Україні»
Імам Ісламського культурного центру Львова Ібрагім Жумабеков
21.09.2023
Оцініть статтю: 
(58 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Імам Ісламського культурного центру Львова Ібрагім Жумабеков, що недавно обійняв цю посаду замість обраного муфтієм Мурата Сулейманова, дав інтерв’ю виданню «Духовна велич Львова».

Однією з тем розмови було сприйняття ісламу українцями. Також шейх Ібрагім говорив про те, як прийшов до віри, пояснив відмінність між імамом і священником, згадав неоднозначні аспекти в історії стосунків між козаками й мусульманами.

За словами імама, що вже два місяці очолює Ісламський центр ім. Мухаммада Асада, він закохався у Львів ще коли вперше приїхав сюди чотири роки тому: 

«Люди у Львові дуже відкриті, толерантні, цікавляться різним, і в тому числі ісламом. Люди тут дуже релігійні, і це одразу помітно…»

Ібрагім Жумабеков пояснив, що має східне коріння по батьковій лінії, проте виріс із цілком українськими традиціями, а до ісламу прийшов з часом — після періоду духовних пошуків:

«Мій пошук був змішаний з цікавістю, також мені подобалося дискутувати, досліджувати. За деякий час я дізнався, що в нас у Дніпрі є мусульманська громада. Раніше я читав про іслам в інтернеті, але, звісно, там є і міфи: і правда, і неправда. Тому я вирішив, що буде логічно, коли я піду до них і дізнаюсь, у що вони вірять».

Львівський імам відповів на питання, що означає прийняти іслам, як це відбувається, та які були його перші кроки на шляху вивчення релігії. Згадуючи роки навчання в Туреччині, поділився своїми враженнями від цієї країни, зокрема розповів про ставлення турків до України та антизахідні настрої в турецькому суспільстві: 

«Турки відчувають свою історичну роль, бо вони були Халіфатом — так би мовити, останньою ісламською імперією. <…> Тому турки дивляться на всіх інших мусульман з певною опікою. Через це вони багато допомагають мусульманам у світі — і кримським татарам, і боснійцям… На це йде десятки мільярдів доларів. Тому вони боляче сприймають діяльність американців, спрямовану проти мусульман».

Шейх Ібрагім поділився своїми планами, в тому числі щодо подальшого розвитку діяльности львівського ІКЦ.

З повним текстом інтерв'ю можна ознайомитися за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.