Гімназистки-мусульманки нагадали про сутність і значення Всесвітнього дня хіджабу

01.02.2018
Оцініть статтю: 
(520 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В Ісламському культурному центрі м. Києва, що на вул. Дегтярівській, 25-а, відзначили Всесвітній день хіджабу. Нагадати про сутність та історію виникнення цієї дати вирішили старшокласниці київської гімназії «Наше майбутнє», влаштувавши захід для всіх небайдужих.

— Ось вже шостий рік поспіль перший день лютого стає днем солідарності жінок усього світу з мусульманками за їх право вдягатися згідно з приписами своєї релігії, — каже одна зі старшокласниць. — Дехто помилково сприймає Всесвітній день хіджабу лише як свято, зокрема (і це дуже прикро!) і деякі мусульмани. Втім, цей день не дуже святковий, бо існує безліч проблем і труднощів, з якими стикаються послідовниці Ісламу у світських західних країнах. Він насамперед покликаний привернути увагу суспільства до цього.

— День хіджабу має на меті просувати у свідомість суспільства ідею релігійної толерантності, міжконфесійної та міжрелігійної злагоди та взаєморозуміння, закликає людей поважати одне одного й зміцнювати зв’язки між представниками різних віросповідань. Тож ця дата має бути позначена не в календарі мусульманок, а стати лакмусовим папірцем для немусульман, приводом для них замислитися і чесно відповісти собі на запитання — а чи немає в моїй душі паростків ісламофобії чи ксенофобії? — пояснюють гімназистки сенс цієї дати.

Під час заходу дівчата не лише розповіли передісторію виникнення Всесвітнього дня хіджабу і його значення, але й розмістили фотовиставку й влаштували презентацію, прочитали лекції про різновиди мусульманського одягу. Було навіть влаштовано показ мод — присутні мали змогу помилуватися вечірніми вишуканими сукнями та повсякденним одягом, пошитим з дотриманням всіх вимог релігії, розмаїття костюмів в етнічному стилі теж не залишило глядачів байдужими.

З цікавістю дізналися присутні і про відомих у всьому світі жінок-мусульманок, які досягли успіху в професійній діяльності, громадській роботі чи в політиці, не відмовляючись від вбрання, що відповідає вимогам Ісламу. Був і невеличкий концерт — співами тішили присутніх сестрички-учениці 6 та 8 класів гімназії.

Немусульманки, що також завітали на захід, радо скористалися нагодою навчитися різноманітним способам пов’язування хустки, палантину чи шарфа — в програмі Дня хіджабу був передбачений майстер-клас. А найбільше поталанило шести вчителькам гімназії, які стали «наочними посібниками», чи, скоріше, моделями для своїх же учениць, бо серед молодших гімназисток було влаштовано конкурс на найшвидше й найоригінальніше пов'язування хустки своїм викладачкам.

І як будь-який захід в Ісламському культурному центрі цей теж завершився щедрим пригощанням — гостям було запропоновано традиційні східні солодощі та випічка, тож обговорення та неформальне спілкування продовжилося під час чаювання….

Довідково:

Всесвітній день хіджабу задумувався і впроваджувався задля того, аби привернути увагу усієї світової спільноти до права жінок-мусульманок вдягатися відповідно до приписів своєї релігії. У 2013 році мусульманка Назмі Кхан організувала через соцмережі масштабну акцію, згуртувавши як мусульманок, так і представниць інших віросповідань навколо захисту послідовниць Ісламу. Тільки в перший рік на неї відгукнулися жінки з більш ніж 67 країн. Тепер, починаючи з 2013 року, кожного 1 лютого у всьому світі жінки-немусульманки на знак своєї солідарності з мусульманками вбираються в хіджаб.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.