Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» звернувся до православних українців з нагоди отримання Православною церквою України Томосу — документу про надання автокефалії, що його підписав Вселенський Патріарх Варфоломій. У вітанні муфтій підкреслив близькість Ісламу та християнства, особливо в духовно-моральних цінностях та традиціях доброчинності.
Даємо текст вітання:
«Від імені мусульман України вітаю православних християн з отриманням Томосу про автокефалію Української помісної православної церкви!
Ця подія вже увійшла в історію України як великий крок з розбудови не лише незалежної та всесвітньо визнаної православної церкви, а й великий крок з розбудови та зміцнення незалежної Української Держави! Саме в століття соборності України, що ми відзначатимемо цього року, українська нація здобула один із найпотужніших духовних чинників, що забезпечуватиме та охоронятиме справжню незалежність України — Помісну Православну Церкву.
Бажаємо Митрополиту Київському та всієї України блаженнішому Епіфанію плідної роботи в подальшій розбудові Церкви та маємо надію на подальше поглиблення міжрелігійного діалогу та плідної співпраці між християнами та мусульманами України.
Всевишній Господь у Священному Корані констатує, що християнство та іслам — близькі релігії, і між нами багато спільного, особливо в духовно-моральних цінностях та традиціях доброчинності.
Засвідчуючи це, ми висловлюємо нашу повагу християнам України та готовність до співпраці задля щасливого майбутнього України.
З повагою Муфтій Саід Ісмагілов».
Нагадаємо, Його всесвятістю Архієпископом Константинопольським, Нового Риму Вселенським патріархом Варфоломієм у присутності предстоятеля Православної Церкви України (ПЦУ) Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія був підписаний Томос про надання автокефального церковного устрою ПЦУ, що вводить у дію статут Православної церкви України. Томос затвердив автокефальний статус, що демонструється в обранні предстоятеля церкви на власному соборі, яке не має потреби ні в затвердженні, ні в благословенні від іншої церкви. Православній церкві України надано всі права автокефалії. Таким чином Православна церква України отримала канонічний статус, рівний статусам усіх нових автокефальних церков, нічим не применшений.
Як повідомляє «Укрінформ», Президент Петро Порошенко у зверненні після церемонії вручення Томосу в Стамбулі заявив, що набуття автокефалії Українською православною церквою — гарантія духовної свободи, і держава поважатиме релігійний вибір і свободу віровизнання кожного громадянина:
«Для нас, українців, власна церква — це гарантія нашої духовної свободи, це запорука суспільної злагоди. І я, як Президент, гарантую від імені держави, що Україна поважатиме релігійний вибір і свободу віросповідання кожного громадянина».