Греко-католицькі богослови в Івано-Франківську дізнавалися про іслам з вуст Муфтія ДУМУ «Умма»

Греко-католицькі богослови в Івано-Франківську дізнавалися про іслам з вуст Муфтія ДУМУ «Умма»
Греко-католицькі богослови в Івано-Франківську дізнавалися про іслам з вуст Муфтія ДУМУ «Умма»

04 квітня 2019 року муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов (Київ) і голова ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада (Львів) Амін Аль Касем відвідали Івано-Франківську академію Івана Золотоустого у рамках проекту «Зустріч з цікавими людьми».

Представники мусульманської громади України подарували академічній книгозбірні 26 примірників наукової, релігійної і пізнавальної літератури, зокрема сучасний україномовний переклад Корану.

Шейх Саід Ісмагілов прочитав лекцію про іслам, розповів про історію появи і поширення цього віровчення на теренах України, про сучасних українських мусульман, їх внесок у розбудову і становлення держави. Розповів пан Ісмагілов і про участь українських послідовників ісламу у Революції гідності й АТО/ООС, служіння імамів-капеланів, діяльність заснованих мусульманами волонтерських рухів, а також про шляхи гармонізації міжкультурного і міжрелігійного діалогу і плідної співпраці мусульман України з представниками різних церков і релігійних організацій.

Амін аль-Касем розповів учасникам зустрічі про діяльність ісламських культурних центрів, зокрема львівського, а також про соціальне служіння і доброчинність мусульман, реалізовані культурно-просвітницькі, екологічні програми тощо.

Як повідомляє прес-служба Академії, головною подією стала зустріч зі студентами, викладачами і гостями Академії, під час якої Муфтій Саід Ісмагілов виступив з лекцією про іслам й історію мусульман, після завершення якої присутні мали можливість сформулювати запитання й отримати змістовні відповіді гостей-доповідачів.

«Атмосфера зустрічі була сповнена тепла, затишку, дружби і доброзичливості, — стверджується у повідомленні. — Дякуємо гостям за цікаві пізнавальні розповіді про іслам і за щедрий книжковий подарунок!»

Під час візиту до Івано-Франківська гості виступили в ефірі обласного телебачення «Галичина», дали інтерв’ю журналістам ТРК «UA: Карпати» і ТРК РАІ.

Нагадаємо, раніше «Іслам в Україні» повідомляв, що Муфтія ДУМУ «Умма» запросили на зустріч зі студентами греко-католицької богословської академії.

Довідка: Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, заклад вищої освіти, є продовжувачем діяльності Греко-католицької духовної семінарії у Станіславові (тепер м. Івано-Франківськ), закритої у 1945 році й відновленої у 1990 році у складі Івано-Франківського Теологічно-катехитичного духовного інституту, реорганізованого у 2000 році в Івано-Франківську теологічну академію. 30 липня 2014 року Теологічну академію було перейменовано на Івано-Франківський богословський університет імені св. Івана Золотоустого. 21 травня 2018 року Івано-Франківський богословський університет було реорганізовано у Приватний заклад вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого».    Засновником навчального закладу є Івано-Франківське Архієпархіальне управління Української греко-католицької Церкви.

Діяльність Академії спрямована на підготовку кваліфікованих науковців, викладачів і кадрів для священнослужіння; організацію і проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень; забезпечення діалогу між східними християнами; розвиток інтелектуального життя Церкви, всебічне осмислення християнського світогляду; здійснення інформаційної і видавничої діяльності.

До складу Академії входять кафедра богослов’я, кафедра соціально-гуманітарних дисциплін і кілька науково-навчальних і науково-дослідних інститутів, зокрема Дяківсько-регентський інститут, Інститут постійної священичої формації, Інститут вищої релігійної культури, Інститут канонічного права, Інститут історії Церкви, Інститут родини і капеланства й Аспірантура ІФА.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.