Мусульмани Західної України осягали тонкощі вивчення Корану на семінарах шейха Хайдара аль-Хаджа

11.03.2019
Оцініть статтю: 
(337 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Всеукраїнська організація з вивчення Корану за всебічної підтримки Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» проводить у різних містах країни серію семінарів для тих, хто бажає осягнути тонкощі вивчення Послання.

«Найкращий серед вас — той, хто читає Коран і вчить його інших», — та чи всякий може правильно пояснити, як треба читати священний текст, що він, як вірять мусульмани, — пряма мова Бога? Днями мусульмани Львова та Івано-Франківська також не проминули нагоди збагатитися знаннями на семінарах, до того ж їх проводив гість із Києва — відомий викладач Корану й таджвіду шейх Хайдар аль-Хадж, що підготував цикл лекцій про правильну вимову арабських звуків, читання, заучування Книги Аллага. Зауважмо, на семінар прийшли навіть ті мусульмани, для кого арабська мова рідна.

Як розповів директор Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (Львів) Амін аль-Касем, днями такі семінари відбулися у Львові та вперше — в Івано-Франківську:

— Для членів мусульманської громади Івано-Франківська це був не тільки перший цього року такий семінар, а практично перший у цьому місті. Для кількох десятків братів про методику вивчення Корану, важливість заучування Послання напам'ять і про те, чому цю традицію бережуть протягом століть, про тонкощі таджвіду розповів шейх Хайдар аль-Хадж. Подібний семінар відбувся й у Львові — чудова нагода зміцнити свої знання для тих, хто прагнув поставити питання такому шановному фахівцеві, як шейх Хайдар.

Хайдар аль-Хадж, що після окупації Криму Росією переїхав до Києва, колись був викладачем Вищого медресе хафізів. Він має сертифікат, що дозволяє навчати всіх способів читання, схвалених самим пророком Мухаммадом (мир йому і благословення), і розповів, як слід читати Коран з погляду краси декламації та етики ставлення до Божого послання. Зокрема, треба бути ритуально чистим, охайним, обережно гортати сторінки, зосередитися на читанні та спинитися, якщо втомився і хилить у сон. Не можна використовувати Коран як підставку під щось, а коли разом читають кілька людей, ніхто не має вивищувати голос, щоб не заважати іншим. Після деяких аятів бажано звернутися до Господа з молитвою-дуа, а після позначених спеціально — зробити доземний поклін.

Спинилися й на високій нагороді, що чекає не тільки читця Корану й того, хто вчив, а й батьків, що віддали свою дитину вчитися. Утім лектор нагадав і застереження пророка Мухаммада (мир йому і благословення) про те, що нагорода чекає тільки тих, хто мав щирий намір навчитися, і хто вчив тільки заради Господа, не чекав похвали за це (в останньому разі єдина нагорода — захват інших людей у цьому житті. — Ред.).

У Судний день Аллаг скаже людині, що вивчала Коран: «Читай!» — і людина читатиме й підноситиметься на верхні щаблі раю, тобто той, хто ліпше знав Коран, жив за ним, посяде високе місце серед інших вірних.

Крім лекції в рамках семінарів була передбачена можливість неформального спілкування з устазом.

Як розповів Амін аль-Касем, подібні семінари пройдуть у всіх містах, де існують громади ДУМУ «Умма».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.