Перший в Україні дизайнер мусульманського одягу Катерина Євдокімова (Katrin KYM) відкриває Школу дизайну. Уже готові до старту 4 види курсів: базовий курс крою і шиття для початківців, дизайнерський курс — для модельєрів, курс англійської мови для фешн-індустрії і курс журналістики. Під час занять студенти вивчатимуть історію моди і традиційних костюмів різних народів, знайомитимуться з провідними експертами у фешн-галузі, а також формуватимуть й удосконалюватимуть практичні вміння, необхідні для створення одягу власними руками.
З Катериною Євдокімовою спілкуємося про виникнення ідеї выдкриття Школи дизайну, тематику лекцій і бонуси для студентів.
— Як виникла ідея створення Школи? Що стало поштовхом і рушійною силою, які допомогли усвідомити, що без неї не обійтися?
Найпершим поштовхом ще кілька років стала моя найменша донька – Валерія. Якось вона побачила наше виробництво й у свої 3 роки захотіла власну швейну машину. Коли я придбала її і почала розповідати, де голка, як крутити ручку, то усвідомила, що маю багато знань, якими готова ділитися з іншими. Адже це — не просто теорія, яку можна прочитати зараз в інтернеті, а те, що я власноруч роблю руками. Те, що я вмію, і найголовніше – те, що мені подобається.
А цього року усі ідеї і бажання трансформувалися у повноцінні курси. Є деякі ідеї, які повинні настоятися, їх виношують, довго над ними думають. Саме так трапилося зі мною (Сміється).
— На яку цільову аудиторію спрямоване навчання у Школі? Хто може відвідувати заняття?
Аудиторія Школи — усі жінки, які хочуть навчитися шити, розуміти принципи побудови будь-якого виробу і навіть його продажу. У нас будуть змішані групи — і українки-мусульманки, і українки, які сповідують інші релігії.
— А чому вирішили об'єднати групи?
Річ у тому, що ми прагнемо у такий спосіб наблизити наші культури і релігії. Хочемо не тільки навчити пришивати дві тканини одна до одної, а розповісти про традиційний одяг різних народів, його головні елементи. Наша мета — продемонструвати, що одяг несе в собі велике смислове навантаження, адже передає історію, настрій, емоції, власну позицію. Це — неймовірно! Тому наші групи обов’язково будуть мультирелігійними і мультикультурними.
— Чим, окрім лекцій про традиції в одязі будете дивувати студентів?
У нас заплановані творчі майстер-класи. Кілька майстринь-художниць погодилися проводити заняття з текстильного колажу. Ця техніка передбачає створення картин за допомогою клаптиків з різних тканин. Або, наприклад, ми знайшли чудову художницю, яка робить з тканин ілюстрації до книг. Такий погляд на природу текстилю є неймовірним. Адже тканина у прямому сенсі розповідає історію.
Крім того, ми плануємо проведення бонусних лекцій зі стилю і цікавих зустрічей з людьми мистецтва. Наприклад, прима-балерина Національної опери України Катерина Діденко розповість про те, як одягаються у найекзотичніших країнах — від Японії до Таїланду. Чи відомо вам, що японці насправді дуже сором’язливі і невпевнені у собі? Через це велика кількість громадян, які вважають себе некрасивими, часто обирають стиль одягу, який, уявіть собі, схожий до мусульманського. Вони надають перевагу довгому, закритому і непрозорому вбранню. А під час лекції буде ще більше цікавої інформації!
Курси у Школі дизайну Катерини Євдокімової стартують з 17 квітня. Усі новини і детальна інформація – на сторінці Школи.