Стрічка «Evge» («Додому») — гран-прі Одеського кінофестивалю, найкращий фільм кінофестивалю у Бухаресті (BIFF), попереду — «Оскар»

Стрічка «Evge» («Додому») — гран-прі Одеського кінофестивалю, найкращий фільм кінофестивалю у Бухаресті (BIFF), попереду — «Оскар»
Стрічка «Evge» («Додому») — гран-прі Одеського кінофестивалю, найкращий фільм кінофестивалю у Бухаресті (BIFF), попереду — «Оскар»
25.07.2019
Оцініть статтю: 
(174 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Одеському національному академічному театрі опери та балету 20 липня 2019 року, в суботу, відбулася урочиста церемонія закриття десятого ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ). 

За словами організаторів, цього року на розгляд відбіркової комісії було подано 1110 стрічок. 12 фільмів увійшли до Міжнародної конкурсної програми, 8 — до Конкурсу європейського документального кіно, 5 — до Національної конкурсної програми повного метру, 10 — до Національної конкурсної програми короткого метру.

Гран-прі фестивалю, за результатами голосування глядачів, отримали одразу два фільми через мінімальний розрив у голосуванні: грузинська стрічка Левана Акіна «А потім ми танцювали» й українська драма Нарімана Алієва «Evge» («Додому»).

Автором української стрічки «Додому» є молодий кримськотатарський режисер Наріман Алієв.

У драматичному фільмі йдеться про історію кримського татарина Мустафи, старший син якого помирає під час бойових дій на Сході України. Батько вирішує поховати сина у Криму. І тут починається подорож, яка «залишить глибокий слід на їхніх стосунках».

Нагадаємо, повнометражний дебют кінострічки «Evge» («Додому») режисера Нарімана Алієва відбувся у конкурсній програмі («Особливий погляд») 72-го Каннського кінофестивалю.

Наріман Алієв — кримськотатарський режисер, автор короткометражної трилогії «Кримські історії». Його фільм «Sensiz» («Без тебе») був представлений у рамках «Generation 14+» 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує тему сімейних взаємин, традицій і побуту кримських татар.

За інформацією ДержКіно України, Нарімана Алієва на початку червня 2019 року обрано членом Європейської кіноакадемії. Він став 40-им українським кінематографістом у рядах європейських кіноакадеміків.

Раніше «Детектор медіа» оприлюднено інформацію, що фільм «Додому» також побореться за можливість представляти Україну на премії Оскар-2020.

Як йшлося на сторінці ДержКіно України у соцмережі Фейсбук, українська стрічка «Додому» («Evge») у липні отримала нагороду як «Найкращий фільм» Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті. 

«Повнометражний дебют кримськотатарського режисера Нарімана Алієва «Додому» («Evge») виборов нагороду і 4 тисячі євро грошової премії за Найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті (BIFF)», — йдеться в публікації Держкіно України.

Як писав «Детектор медіа», стрічка у 2018 році брала участь у конкурсі кінопроектів патріотичного спрямування Міністерства культури і стала одним із переможців.

Головні ролі у фільмі «Evge» виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов. Продюсером стрічки став Володимир Яценко («Дике поле»), а виробництво взяла на себе кінокомпанія Limelite. Фільм створений за участі Міністерства культури України, а його міжнародним продажем займатиметься компанія Wild Bunch.

«Так зграбно викласти історію й не забути про зображальність ще ніхто не міг в українському кіно останніх років», — пише у своїй критичній статті для видання «Детектор-Медіа» журналіст, кінокритик, редактор Ярослав Підгора-Гвяздовський. — Очікуваний усіма фільм став в Одесі лакмусовим папірцем на прийняття свого, уможливив дискусію про час, сьогодення й етнічне в ньому, не забуваючи, у якій країні ми живемо. Перший висновок з роботи Нарімана Алієва: це — справжнє кіно. Далеко не бездоганний, із серйозними драматургічними провалами, фільм, тим не менше, виявляє виняткову здатність режисера бачити і транслювати на екран реальність як мистецтво, чого, за винятком Сергія Лозниці, у новітньому українському художньому кіно ще ніхто не робив з такою відвертістю і приголомшуючою красою».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.