Проект SällBo у Швеції допоможе молодим мігрантам успішно інтегруватися в суспільство

© ️DW: Будинок житлового інтеграційного проекту SällBo у шведському місті Гельсінгборг
© ️DW: Будинок житлового інтеграційного проекту SällBo у шведському місті Гельсінгборг
01.01.2020
Оцініть статтю: 
(249 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Швеції стартував незвичайний інтеграційний проект — місцеві літні люди і молоді шукачі прихистку будуть жити в одному будинку.

Умова для заселення одна — готовність спілкуватися один з одним.

Проект SällBo у шведському місті Гельсінгборг був розроблений для того, щоб допомогти подолати відчуття самотності літніх людей й водночас пришвидшити процес інтеграції іноземців-мігрантів. Для цього мігрантів заселили в одному будинку зі старими.

У будівлі — 31 квартира для шведських пенсіонерів і 20 — для іноземної молоді віком від 18 до 25 років. Половина квартир призначена для іммігрантів, які приїхали до Швеції у ранньому віці без супроводу родичів.

Назва проєкту поєднує усобі слово «sällskap», що означає «компанія» або «єдність», і слово «Bo», що означає «жити». Нові сусіди  зобов'язалися спілкуватися один з одним не менше ніж дві години на тиждень, а допомагає їм у цьому спеціальний «соціальний координатор».

Як повідомляє Deutsche Welle, у будівлі, що займає цілий квартал в одному з районів Гельсінгборга, у 1960-х роках функціонував будинок престарілих.

З початком європейської міграційної кризи у 2015 році його  переобладнали у найбільший у Швеції житловий комплекс для підлітків-мігрантів, які прибули до Швеції без супроводу дорослих.

Драгана Чуровіч, фахівець з інтеграції в Helsingborgshem, муніципальної житлової компанії, заявляє, що подібний спосіб розселення ще не практикувався у жодній країні світу.

Чуровіч і її колеги вирішили створити в будинку проєкт з інтеграції іноземців. Спочатку вони планували переобладнати два верхні поверхи на житло для літніх людей, а нижній залишити молодим іммігрантам. Але потім вирішили, що краще буде об'єднати обидві групи, оскільки мігранти, які прибули до Швеції у ранньому віці без родичів, як правило, взагалі не контактують з дорослими шведами — крім працівників соціальних служб.

«З огляду на культурні відмінності з місцевим населенням, це означає, що соціальне життя таких дітей повністю обмежене контактами з дітьми і підлітками, які перебувають у такій же життєвій ситуації», — пояснює Чуровіч.

Вона розраховує, що, живучи і працюючи поруч з літніми шведами, молоді мігранти почнуть краще розуміти шведське суспільство й оволодіють вміннями, яким зазвичай діти навчаються у своїх батьків.

Молоді біженці у Швеції потерпають від забобонів і стереотипів, тому Чуровіч сподівається, що проєкт допоможе їм зрозуміти, що не всі у країні ставляться до них з підозрою.

Термін реалізації проєкту SällBo — два роки. Після цього муніципальна компанія ухвалить рішення або про його продовження, або про переобладнання будівлі у будинок для літніх людей.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.