Українські послідовниці ісламу продовжують знайомити немусульман з особливостями свого віросповідання, зокрема й з традицією покривання голови, акцентуючи увагу на тому, чому прагнення дотримуватися цього релігійного припису має таке велике значення для мусульманок.
Нагодою для того, щоб привернути увагу суспільства до прагнення жінок, що сповідують вчення Пророка Мухаммада (мир йому), розвіювати міфи й упередження щодо становища жінки в мусульманському суспільстві; боротися з проявами дискримінації (зокрема, обмежень права з’являтися в хустці на роботі чи в навчальних закладах), а також розвіювати усталені хибні погляди частини суспільства на те, що хустка — ознака «пригнічення» чи навіть «безправності», є культурно-просвітницькі заходи з нагоди Всесвітнього дня хіджабу. Адже його мета і завдання відповідають цим прагненням.
Всесвітній день хіджабу запроваджено кілька років тому з ініціативи мусульманки Назмі Кхан, яка, переїхавши з Бангладеш до Америки, стикнулася з нерозумінням і навіть насмішками з боку деяких оточуючих через її прагнення зберегти вірність хіджабу.
У лютому 2013 року Назмі запропонувала запровадити окрему дату на честь хіджабу, щоб побороти негативні стереотипи про іслам. Її ідею підтримали жінки у багатьох країнах світу, зокрема в Україні.
У цей день не мусульманки на знак солідарності з мусульманками, підтримуючи їхнє право обирати одяг відповідно до приписів своєї релігії, не лише покривають голови, а й беруть участь у заходах й акціях разом з мусульманками.
Так сталося (і це дуже символічно!), що запроваджена дата — 1 лютого — збігається з початком Міжнародного тижня гармонійних міжконфесійних відносин й органічно вплітається в канву його цілей і завдань. Тому й заходи, присвячені Всесвітньому дню хіджабу, відбуваються не лише 1 лютого, а й протягом усього Тижня.
Активістки Ісламських культурних центрів Вінниці, Дніпра, Запоріжжя запрошують небайдужих долучитись до заходів з нагоди Дня в наступні вихідні — 8 і 9 лютого.
Програми заходів передбачають проведення лекцій і бесід про сутність поняття «хіджаб», під час яких присутні дізнаються, що хустка, якою покривають голову, є лише одним з елементів одягу, що прикриває від сторонніх очей все тіло мусульманки за винятком обличчя, кистей рук і стоп ніг. Тобто, хіджаб — поняття збірне, більш широке, адже вживається для позначення цілісного образу, який включає у себе різні елементи одягу і хустку зокрема.
Увазі гостей заходів буде представлено доповіді про послідовниць ісламу, яким одяг жодним чином не завадив досягти вершин у різних сферах ділового чи суспільного життя, у бізнесі, науці, політиці і громадській діяльності.
Також гостям розкажуть про традиції покривати голову, які існують в інших релігіях — зокрема християнстві і юдаїзмі.
Усі охочі зможуть взяти участь у майстер-класах, під час яких ознайомляться з різними способами зав’язування хустки; показах ісламської моди, яка передбачає не лише арабський стиль, як хибно вважає дехто. Організаторки продемонструють скромний, але вишуканий одяг різних стилів (повсякденний, діловий, вечірній, спортивний, етнічний тощо).
Програмами передбачено проведення різноманітних конкурсів і вікторин.
Не обійдеться й без розповіді про запозичені з країн Близького й Середнього Сходу традиції. Наприклад, прикрашання долонь витонченим розписом хною — мехенді. Також гості дізнаються про схожу традицію, що існує у корінного народу України — кримських татар — передвесільну «Ніч хни — «Хна геджеси». Тож всі охочі дівчата і жінки не лише матимуть змогу оволодіти цим мистецтвом, а й отримати вишуканий візерунок на руках, виконаний досвідченими майстринями.
Певна річ, на всіх заходах будуть пригощати гостей і дарувати їм подарунки.
У Вінниці такий захід відбудеться 8 лютого за адресою: вул. Архітектора Артинова, 12а, 1 поверх. Початок о 13:00. Довідки за телефоном: +38(095) 843-25-35.
У Дніпрі захід відбудеться 9 лютого у приміщення Дніпропетровської центральної міської бібліотеки (вул. Воскресенська, 23) з 12:00 до 14:30.
Мусульманки Запоріжжя (ЖО «Сафія» і ГО «Ана-Юрт») проведуть свій захід у залі «Європейський» готелю «Інтурист» 9 лютого. Початок о 14:00.