Міжнародний республіканський інститут в Україні (IRI) за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) організував комплексну навчальну програму «Академія Qırımlı» для активістів кримськотатарських організацій. Програма спрямована на підготовку відповідальних громадян, що стануть провідниками змін у своїх громадах.
Серед запрошених на навчання — відома громадська активістка, голова запорізької організації «Ана-Юрт» Ніяра Мамутова, що в розмові з кореспондентом нашого видання пояснила, чому зголосилася на ці студії, та підкреслила важливість ініційованої Міжнародним республіканським інститутом в Україні комплексної програми:
— Громадський діяч — це людина, що кожен день частинку себе віддає оточенню, дарує багато часу й сил заради блага суспільства загалом та окремих людей, яким потрібна увага та підтримка. Але щоб було що віддавати, потрібен постійний розвиток і набуття корисних навичок — лідерських, комунікативних, організаторських тощо. Ні для кого не секрет, що тільки-но ми зупиняємося, щоб перепочити й зробити перерву в навчанні — ми стрімко відкочуємося назад. Слід використовувати будь-яку нагоду, не проминати найменшої нагоди, щоб поглиблювати свої знання, реалізувати свої прагнення. Тож важко переоцінити надану громадським, політичним діячам, активним студентам, кримським татарам можливість особистісного зростання.
Як розповіла пані Ніяра, під час студій розкривалися такі теми, як система організації діяльности місцевої влади, процедура ухвалення нею рішень, взаємодія громадських організацій з органами влади. Слухачі комплексної програми «Академія Qırımlı» дізналися про практичні інструменти контролю органів місцевого самоврядування та участи громадян у процесі ухвалення рішень, ефективні способи запобігання корупції, вчилися доносити до кожного члена суспільства розуміння своїх прав.
Серед питань, що на них дала відповідь навчальна програма, — як створити коаліцію прихильників, щоб захистити інтереси перед органами місцевого самоврядування, та як ефективно організувати кампанію громадського лобіювання.
Найактивніші та наймотивованіші учасники, що завершать курс «Академії Qırımlı», одержать сертифікати, а фіналісти, що розроблять проєктні ідеї кампанії громадського лобіювання, будуть рекомендовані до участи в програмах стажування за кордоном під егідою IRI та отримають запрошення на Національну конференцію громадян у Києві.