Завдяки онлайн-курсам Ліги мусульманок України півсотні сестер навчилися читати Коран

Ліга мусульманок України:  півсотні сестер  за Рамадан почали читати священну Книгу
Ліга мусульманок України: півсотні сестер за Рамадан почали читати священну Книгу
11.06.2020
Оцініть статтю: 
(203 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Цього року карантин, запроваджений через загрозу коронавірусної інфекції, збігся зі священним Рамаданом — місяцем молитви, посту, самовдосконалення та зміцнення віри. 

Вимушене всамітнення в домівках мало би стати на перешкоді  цьому, але тільки на перший погляд. Ліга мусульманок України  вирішила: умови карантину, що хоч на якійсь час вирвав нас із круговерті буденних справ, подарували натомість  час для роздумів про всемогутність Творця та для усвідомлення настанов пророка Мухаммада (мир йому та благословення).

Посланець (мир йому і благословення) казав, що здобувати знання — обов’язок кожного мусульманина. Тож не дивно, що  після запровадження карантину Ліга мусульманок України разом з  Українською асоціацією з вивчення Корану організувала для сестер онлайн-уроки читання Священної Книги за правилами таджвіду та вивчення коранічних сур. Учениці спілкувалися з учителями через Viber, WhatsApp або програму конференц-зв’язку Zoom.

Як розповіла кореспондентові нашого видання Віра Фриндак — перша етнічна українка, що стала хафізою, вивчивши Коран напам’ять, — разом з нею на онлайн-курсах викладали семеро викладачів, три з них — хафізи. Залучення стількох наставниць цілком виправдане, бо й записалося на курси чимало сестер.

— Тільки-но сповістили про те, що оголошено запис на онлайн-курси з вивчення Корану, ми отримали сто  заявок, — розповідає пані Віра. — Щоправда, з різних причин завзяття половини студенток за місяць дещо згасло, але ті, хто лишився, досягли певних результатів. Ті, хто не вмів читати арабською — навчилися цього, дехто прочитав уже 3–4 джузи. Навіть маленькі досягнення дуже надихають і спонукають до подальшого, тож ті, хто справді прагнув учитися, має змогу продовжити навчання онлайн. З пом’якшенням карантину це можна було б робити й у реальному спілкуванні, та саме онлайн-навчання дозволяє здобувати знання сестрам, що живуть у найвіддаленіших куточках України. За відгуками учениць, така форма навчання була чи не єдиною можливістю почати читати й вивчати Коран.

Зауважмо, протягом Рамадану в Ісламському культурному центрі Києва майже все просвітницька та освітня діяльність через карантин перейшло  в інтернет-простір. Заняття з вивчення Корану проводили й для дітей — наймолодші учні Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану теж досягли неабияких успіхів. 

У програмі заходів у Рамадан були також онлайн-лекції на різні теми: щодня транслювалися духовні бесіди імамів ДУМУ «Умма», лекції  шейха Хайдара аль-Хаджа з правильного читання Корану, лекції про основи Ісламу Тарика Сархана (відеозаписи доступні на YouTube-каналі лектора Tariq Sarhan), лекції та бесіди голови Всеукраїнської асоціації «Альраід» Сейрана Арифова про повчальні коранічні історії (відеозаписи доступні на сторінці  шейха в соцмережі «Фейсбук»).

Ліга мусульманок України організувала цикл онлайн-лекцій і тренінгів для жінок  з актуальних питань, а також підготування та проведення місяця посту й молитви з максимальною користю для себе та сім’ї — їх вели  дипломовані психологи, педагоги, правознавці, зокрема магістр шаріатського права.

Наймолодші одновірці могли дивитися онлайн-уроки «Коранічні  історії» (щонеділі) та «Ісламська етика» (щосуботи) — план та методику занять розробляли з огляду на вік маленьких глядачів (6–10 років).

Цілий священний місяць тривав конкурс читання Корану, а ще можна було долучитися до уроків арабської мови для тих, хто починає вивчати Коран.

Отже, всупереч карантину в місяць Рамадан столичний ІКЦ надав можливість усім охочим реалізувати потяг до знань, розширити світогляд і поглибити ерудицію. 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.