Муфтій ДУМУ «Умма» подякував Німецько-українському Форуму за допомогу, надану нужденним українцям

Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
Німецько-український Форум передав продуктові набори нужденним українцям
11.06.2020
Оцініть статтю: 
(184 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

 

DEUTSCH-UKRAINISCHES FORUM e. V. (Німецько-український Форум) в особі керівника офісу Форуму Йорґа Дрешера (Jörg Drescher) у присутності ЇЇ Високоповажності Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні Анки Фельдхузен (Anka Feldhusen) у рамках кампанії допомоги українцям «Stay@Home Pakete» у приміщенні Кірхи Святої Катерини передав представникам українських церков і релігійних організацій продуктові набори для категорій громадян, які через літній вік чи наявність інших факторів ризику (хронічні захворювання та/чи інші вади органів і систем) навіть при певному полегшенні карантинних обмежень вимушені залишатися вдома.

Пан Дрешер привітав представників релігійних спільнот і подякував їм за те, що прийняли запрошення, а також зазначив, що радий допомогти українцям.

Він розповів, що з початком пандемії в них виникла ідея зібрати пожертви на придбання продуктової допомоги для України. Вони хотіли надати можливість своїм партнерам з числа релігійних організацій допомогти пенсіонерам з груп ризику, щоб ті могли залишатися вдома.

Окрім того, волонтерська допомога зміцнює в людях розуміння серйозності ситуації і більш свідоме ставлення до обмежень, пов’язаних із карантином.

Перший етап заходу було здійснено в квітні — саме тоді ініціатива зібрала достатньо коштів на придбання першої партії. Відтоді було розподілено 3000 продуктових наборів у різних регіонах України, і от нарешті черга дійшла до столиці.

Список благодійників містить імена близько 50 осіб, тому пан Дрешер не зачитував його, зазначивши, що благодійники — особи з релігійного середовища, здебільшого, і тому розподіляти допомогу було вирішено через релігійні організації. Релігійна і конфесійна приналежність не має значення. Адже лише разом у ці складні часи можливо подолати кризу, і міжрелігійна співпраця — дуже гарний приклад.

Керівник офісу Форуму сповнений почуття радості від того, що відмінності у релігійних поглядах не є перешкодою для взаємодопомоги.

Посол Німеччини здійснила символічну передачу 1 пакета кожній з представлених на зустрічі релігійних громад, але, звісно, це не була вся допомога. Усього мусульмани отримали 130 пакетів — як і ПЦУ.

Пані посол зазначила, що німці не обмежувалися продуктовою допомогою, і впродовж карантину купували для України захисні костюми для медиків, а також маски і засоби дезінфекції.

Вона підкреслила, що світова спільнота наразі спільними зусиллями намагається подолати кризу, що виникла, і висловила сподівання, що у найближчий час загрозу буде подолано, й буде відновлено активне сполучення між Німеччиною й Україною.

Процесс передачі продуктових наборів транслювався онлайн у соцмережі Фейсбук.

Зокрема, 500 продуктових наборів передано особам-представникам Духовного управління мусульман України «Умма» (муфтій шейх Саід Ісмагілов); Православної церкви України (голова Управління соціального служіння та благодійності «Елеос-Україна» протоієрей Сергій (Дмитрієв); Української Греко-Католицької Церкви (голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан); Лютеранської церкви Святої Катерини (пастор Маттіас Ласі).

Муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов подякував Німецько-українському Форуму і тим благодійникам з Німеччини, які долучились до акції милосердя й допомогли зібрати кошти для допомоги нужденним українцям.

«Від імені українців і зокрема мусульман України ми висловлюємо подяку Республіці Німеччина (в особі пані Посла), Лютеранській церкві і всім благодійникам, які жертвували кошти на те, щоб допомогти Україні, — зі словами вдячності звернувся пан Ісмагілов. — Любов людей до ближнього, один до одного не знає релігійних і конфесійних меж. Взаємодопомога різних релігійних громад свідчить про те, що ми — сучасне цивілізоване суспільство, здатне поважати релігійні погляди один одного. Вдячний Німецько-українському форуму за організацію цієї програми, Посольству, а також усім причетним до цієї надзвичайно потрібної справи, яка об’єднує людей».

Раніше, на початку карантину, Deutsch-Ukrainische Forum e. V. разом з партнерами доставив перші 7 тонн їжі нужденним зі Сходу України; підготував дистрибуційну кампанію в Івано-Франківській області на Заході України, розробив алгоритм подальших дій щодо розповсюдження допомоги.

Як зазначає Deutsch-Ukrainische Forum, «…пандемія коронавірусу тримає нас усіх зайнятими»:

«Щоденні новини про зростання кількості інфікованих і загиблих, суворі карантинні заходи, запроваджені державою, обмежують життя. Люди у всьому світі страждають, зокрема і в Україні. Німецько-український форум разом з партнерами допомагає людям під час кризи, зумовленої коронавірусом. Наша кампанія допомоги надає підтримку, зокрема харчовими посилками, літнім людям, більшість з яких — старші за 80 років, щоб вони залишалися вдома, дотримувалися карантину і мали змогу захистити себе від зараження».

Довідка: «Das Deutsch-Ukrainische Forum e. V.« — асоціація, заснована 5 лютого 1999 року у Всесвітній залі Федерального відомства закордонних справ у Бонні в присутності міністрів закордонних справ обох країн, панів Фішера і Тарасюка. На установчому засіданні Маттіас Кляйнерт (Matthias Kleinert), генеральний представник DaimlerChrysIer AG, був обраний головою Ради директорів, а пан Карстен Войгт (Karsten Voigt), представник закордонного офісу, координатор з німецько-американської роботи — керуючим директором.

Пан Дітер Штейнек (член державного парламенту Саксонії-Ангальт, колишній президент держави) був з 2007 по 2013 рік головою правління Німецько-українського форуму.

З жовтня 2013 року проф. Райнер Лінднер (Rainer Lindner), колишній керівний директор Східного комітету німецької економіки, став головою правління.

Нова редакція статуту асоціації була прийнята на загальних зборах 1 жовтня 2013 року в Берліні.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.