Кримські татари — головний фактор, який змушує Туреччину підтримувати Україну, — командувач силами США у Європі

Бен Ходжес
Бен Ходжес
07.12.2020
Оцініть статтю: 
(208 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Генерал-лейтенант, командувач силами США у Європі Бен Ходжес вважає, що Туреччина повинна бути обов'язковим учасником «Кримської платформи», а кримських татар він назвав «головним фактором», який змушує керівництво Туреччини не визнавати російську анексію Криму.

Слова Бена Ходжеса цитує видання «Крим. Реалії».

«Я вважаю, платформа президента Зеленського — важлива. І Туреччина — це точно та країна, яка повинна бути частиною цієї платформи. Тому що серед усіх країн у регіоні Туреччина має свій інтерес. І це кримські татари. І це, можливо, той головний чинник, який змусив президента Ердогана публічно заявити, що він не визнає анексії Криму і підтримує Україну», — сказав Бен Ходжес.

Яку стратегію обере Туреччина, і хто ще приєднається до «Кримської платформи», буде відомо в травні, коли відбудеться перший саміт нового переговорного майданчика.

Українська сторона наполягає на проведенні зустрічі вживу, а не в онлайн-режимі.

Міжнародний майданчик з деокупації Криму (Кримська платформа) — ініціатива української влади зі створення переговорної платформи для координації дій України і міжнародних партнерів щодо захисту прав кримчан і деокупації анексованого півострова.

На 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський закликав країни-учасниці приєднатися до створення платформи. Раніше про такі плани заявляли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і Міністерстві закордонних справ України.

В українському зовнішньополітичному відомстві вважають, що переговорні майданчики з врегулювання конфлікту на Донбасі і деокупації Криму доцільно організувати окремо.

Перша заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова повідомила , що Росію запросять до участі у міжнародній платформі з деокупації Криму, але надій на це небагато.

Влада України активно залучає країни ЄС і Заходу до участі у «Кримській платформі».

Про свою зацікавленість в участі вже повідомили Польща і Естонія.

За словами президента України Володимира Зеленського, лідери Європейського союзу запевнили його в тому, що ЄС готовий приєднатися до платформи з деокупації Криму.

У Кремлі неодноразово вказували на те, що питання Криму — закрите, і Росія не має наміру включати його в міжнародні переговори.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.