Алжир розвиває економічні відносини з Україною

Алжир розвиває економічні відносини з Україною
Алжир купуватиме ще більше українського зерна
Алжир розвиває економічні відносини з Україною
© Defense Express: Керована ракета «Стугна» на відміну від відомого ПТРК «Стугна-П» вистрілюється з каналу ствола гармати
Алжир розвиває економічні відносини з Україною
© Defense Express: ПТРК «Корсар» та керовані ракети виробництва КБ «Луч» на виставці «Зброя та Безпека-2021»
Алжир розвиває економічні відносини з Україною
Алжир розвиває економічні відносини з Україною
Алжир розвиває економічні відносини з Україною
23.08.2021
Оцініть статтю: 
(132 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Алжир закупив в України протитанкові ракети виробництва конструкторського бюро «Луч». Точний обсяг експортованої зброї невідомий. Може йтися про тисячі одиниць, а дохід від її збуту може сягнути 50 млн доларів. 

Як повідомляє Defense Express, ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» (входить до складу ДК «Укроборонпром») поставило в Алжир велику кількість протитанкових ракет калібру 100-мм. 

Мова йде про розроблений ще на початку 2000-х років (на озброєнні ЗСУ від 2006 році) ДККБ «Луч» постріл з керованою ракетою «Стугна» (виріб 111), що призначений для ураження при стрільбі з танку Т-55 або артилерійської гармати МТ-12 «Рапіра» нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей. Власне «Стугну» можна назвати «матір’ю» цілої лінійки керованого українського озброєння, адже саме ця модель стала першою керованою ракетою, розробленою ДККБ «Луч», і почала серійно виготовлятися вже в незалежній Україні.

Розповідаючи під час свого виступу на Міжнародному оборонному інвестиційному форумі 12 серпня 2021 року про важливість підтримки державою розробок українських оборонних підприємств, генеральний конструктор, генеральний директор КБ «Луч» Олег Коростельов навів як приклад алжирський контракт.

Це не єдиний з великих контрактів на постачання українського керованого озброєння, що виконував ДККБ «Луч» із країнами Близького Сходу останніми роками. У 2018–2019 роках Саудівська Аравія закупила близько 300 комплексів «Скіф» і «Корсар» і кілька тисяч керованих ракет до них. Також сучасні українські ПТРК та керовані ракети постачали до Алжиру (не «Стугна», а інші моделі. — Ред.) та Катару, а в Йорданії почалося ліцензійне збирання легких комплексів «Корсар» (місцева версія має назву Jadara Terminator) із постачанням машинокомплектів ракет РК-3К/РК-3ОФ для них.

Також, Алжир у майбутньому збільшить імпорт українського зерна через кліматичні зміни. Для цього країна погодилася наблизити свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів, зокрема до рівня інших країн Північної Африки.

Про це повідомляється на сайті Української зернової асоціації (УЗА).

Організація уточнила, що за підтримки Міністерства закордонних справ України та українського посольства в Алжирі провела напередодні онлайн-саміт із представниками уряду та профільних асоціацій Алжирської Народної Демократичної Республіки.

«Сьогодні Алжир установив тендерні вимоги до імпорту пшениці на рівні, які чорноморський регіон фактично не може виконати. Саме тому Україна експортує зовсім незначний обсяг зерна в Алжир. У минулому 2020/2021 зерновому сезоні Україна експортувала всього трохи понад 200 тис. тонн зерна до Алжиру», — сказано в повідомленні УЗА.

Асоціація зазначає, що в Україні недостатньо зерна, яке відповідає встановленим Алжиром обмеженням на вміст пошкоджених комахами зерен на рівні 0,5 %. Збільшення цього показника до рівня 1 %, як це є в більшості країн-імпортерів пшениці з Північної Африки, могло б значно збільшити обсяг пропозиції для Алжиру з України. Так, наприклад, для Марокко та Єгипту цей показник лімітований в 1%, а для Тунісу він взагалі не лімітується.

Президент УЗА Микола Горбачов представив алжирській стороні потенціал і можливості України з виробництва та експорту зерна, зауваживши, що двосторонню торгівлю зерном можна значно поліпшити, якщо Алжир наблизить свої тендерні вимоги до імпорту до ринкових стандартів.

За даними УЗА, алжирські представники погодилися обговорювати можливі зміни в тендерних процедурах. За результатами саміту сторони домовилися про проведення окремої зустрічі для обговорення та поглиблення співробітництва і торгівлі зерном.

Минулого місяця УЗА оцінила обсяги експорту зернових (пшениці, кукурудзи та ячменю) Україною у 2021/2022 маркетинговому році в 57,5 ​​млн тонн, що на 28,8 % вище за результати 2020/2021-го.

Довідка: Українська зернова асоціація (УЗА) — об’єднання виробників, переробників та експортерів зерна, які щороку експортують близько 90 % українського зернової продукції.

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.