Сейран Арифов про передумови створення Конгресу мусульман України

Сейран Арифов про передумови створення Конгресу мусульман України
Віряни, в тому числі мусульмани, здобули можливість вільно сповідувати свою релігію лише в Україні, що стала незалежною
Сейран Арифов про передумови створення Конгресу мусульман України
Цілями Конгресу мусульман України визначено консолідацію та об’єднання мусульман України
Сейран Арифов про передумови створення Конгресу мусульман України
Сейран Арифов про передумови створення Конгресу мусульман України
26.11.2021
Оцініть статтю: 
(132 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У часописі «Київ дипломатичний», цільова авдиторія якого — насамперед дипломати, співробітники акредитованих в Україні посольств, консульських установ, представники органів державного управління, експертної спільноти, вийшла стаття Сейрана Арифова «Ісламські організації України потребують реального об’єднання». 

Сейран Арифов — автор десятків статей і монографій; фахівець з основ фікгу, член Української ради з фатв і досліджень (шаріатського комітету ДУМУ «Умма»).

У матеріалі йдеться про передумови та причини створення нової платформи, метою та місією якої є згуртування українських послідовників ісламу в новому об’єднанні — Конгресі мусульман України.

«Низка мусульманських організацій України, які сповідують єдині принципи, в ході комунікації та тривалого обговорення вийшли з пропозицією щодо створення нового об’єднання мусульман країни — Конгресу мусульман України, — пише шейх Сейран. — Усвідомлюючи потребу в подальшому розвитку ісламу та ісламської спільноти на теренах України, спираючись на досягнення одновірців у минулі роки, а також враховуючи нові реалії, загрози та виклики, які стоять перед мусульманами нашої держави, ініціативна група оголосила про створення нової платформи, що має на меті місію об’єднання мусульман України та їхніх організацій у єдину спільноту, ставить завданням консолідувати спільні зусилля задля сталого розвитку ісламської умми України та українського суспільства».

Цілями Конгресу мусульман України визначено консолідацію та об’єднання мусульман України на засадах поміркованого розуміння ісламу, розвиток і розширення мусульманської спільноти України, сприяння гармонізації відносин України з ісламським світом, співпрацю з представниками держави та українського суспільства з метою зміцнення міжрелігійного діалогу, міжетнічних стосунків заради миру й добросусідства, активну участь у соціальному, науково-просвітницькому, правозахисному та культурному житті України задля розвитку та добробуту.

В статті, повний текст якої доступний за посиланням, автор зазначає, що за 30 років незалежності Україна з «духовного концтабору» трансформувалася на одну з найуспішніших держав у світі у сфері реалізації права людини на свободу віровизнання та його практичної організації:

«Віряни, в тому числі мусульмани, здобули можливість вільно сповідувати свою релігію лише в Україні, що стала незалежною. Перші громади мусульман відновили діяльність на початку 90-х років. У країні почали створюватися перші організації мусульман. Спочатку це відбувалося в регіонах із населенням, що традиційно сповідувало іслам, але потім процес поширився й на інші території. Цей процес розкриває новий етап історичного буття ісламу на теренах України: поступового проникнення ісламу в середовище східнослов'янських народів — етнічних українців та росіян. Для них іслам не є фактором, що підтримує їхню національну самосвідомість. Для українців і росіян, котрі звернулися до ісламу, він став підсумком їхніх світоглядних пошуків. Тому нині іслам в Україні стає для окремих людей фактором світоглядного самовизначення особи».

Також, згадуючи про діяльність Духовного управління мусульман України «Умма» та Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід», автор підкреслює, що головними для цих організацій були принципи поміркованости, суспільного блага, добросусідства, а метою — формування та створення умов для вільного визнання ісламу в Україні, досягнення ідеалів толерантного суспільства, продуктивна участь у розвитку українського суспільства.

У статті підкреслюється залученість українських мусульман у суспільні процеси, зокрема сказано про підтримку більшістю мусульман України принципів свободи, прав людини та соціальної справедливости та втілення їх у реальне життя українського суспільства, бо вони притаманні самій природі ісламу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.