В Україні працюють над тим, щоб 2023 року саміт Кримської платформи відбувся у Криму.
Про це заявила на брифінгу Постійна представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева:
«Нас уже питають, де відбудеться саміт Кримської платформи у 2023 році? Варто наголосити, що цьогоріч ще планується Перший парламентський саміт Кримської платформи в кінці жовтня в Загребі, Хорватія. І звісно, ми працюємо над тим, щоб у 2023 році саміт відбувся у вільному, українському Криму. Слава Україні!»
Також постпред звернулася до кримчан із закликом повідомляти спецслужбам України всю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.
«РФ уже програла цю війну, бо перемогти брехнею ніколи не вийде. Тож радимо окупантам самостійно та якнайшвидше покинути територію Кримського півострова», — каже Ташева.
На офіційній фейсбук-сторінці Представництва Президента України в АР Крим подано основні тези промови:
— Другий саміт Кримської платформи гучно проголосив: Крим є невіддільна частина України, і наша держава повертатиме окупований Росією півострів шляхом, яким ми самі вирішимо.
— Від початку повномасштабного вторгнення на території Криму незаконно затримано понад 130 людей, які відкрито демонструють опір окупації та підтримку України.
— Команда Представництва моніторить ситуацію щодо протестів і тримає постійний зв'язок із тими активістами, які мусили виїхати з окупованого Криму.
— Щодня дедалі більше наших громадян відкрито демонструють опір окупації та підтримку України: активно діє рух опору «Жовта стрічка», небайдужі активісти формують захищені канали зв’язку, організовують підпільні рухи, палять машини окупантів, кидають запальні суміші в адмінбудівлі та військкомати, де проводиться прихована мобілізація.
— Формати опору ми поділяємо на кілька категорій: одиночні пікети на головних площах міст, оприлюднення відео антивоєнного характеру чи з правдивою інформацією про війну, поширення правди про війну в особистих соцмережах або листуванні, розклеювання плакатів у публічних місцях та поширення друкованих матеріалів, різні акції-перформанси, антивоєнні висловлювання, знищення пропагандистських матеріалів і російської символіки.
Таміла Ташева зауважила, що активістів підтримують звичайні мешканці міст і сіл окупованого Криму.
«Зокрема, нам відомі факти, що в селах на півночі Криму принципово не продають молоко російським солдатам. Прості речі, але надзвичайно важливі»,— зауважила вона.
За її словами, люди публічно слухають українську музику та державний гімн України, не приховуючи своєї позиції, записують відеопривітання до Дня Незалежности України, відмовляються обслуговувати російських військових.
Постпред наголосила, що Україна цінує життя власних громадян і закликає потурбуватись про базові заходи безпеки:
«Забезпечте собі доступ до укриттів і намагайтеся триматися якомога далі від військових об'єктів. У разі вибухів, якщо ви перебуваєте в будинку, слід використовувати правило „двох стін“. Також варто підготувати та скласти речі найпершої потреби, документи, заряджені павер-банки, ліхтарики, забезпечити себе достатньою кількістю питної води».
Як відомо, 23 серпня в Києві відбувся Другий саміт міжнародної Кримської платформи за участю 60 країн і міжнародних організацій. З міркувань безпеки він проходив в онлайн-форматі, але деякі представники міжнародної спільноти приїхали в Україну.