За попередніми підсумками загальнонаціональних виборів у США у федеральні, державні та місцеві органи кандидати-мусульмани отримали щонайменше 83 місця — це рекордна цифра в історії країни.
За підрахунками Аналітичного центру Jetpack за участи Ради з американо-ісламських відносин (CAIR) на проміжних виборах зареєстровано 1,2 млн виборців-мусульман, 74 % з них узяли участь у голосуванні — майже 60 % підтримали Демократичну партію, 16 % відсотків проголосували за республіканців.
За оцінкою представника (CAIR) Роберта Маккоу, у випадках, коли виборці відмовляються говорити, за яку партію проголосували, вони обрали республіканців:
«В ісламі велика увага приділяється традиційним цінностям. Американські виборці-мусульмани також не вписуються в ліву чи праву політичну парадигму, і жодна партія ніколи не зможе ухвалити підтримку спільноти як належне».
Маккоу зазначив:
«Зацікавленість мусульман США у виборах, висування кандидатур та активність на виборах демонструють дедалі більшу силу та політичний потенціал мусульманських лідерів».
Він додав, щораз більше мусульман беруть участь у голосуванні. Кілька десятиліть американські мусульманські лідери та організації вкладали значні кошти у просвітницьку роботу серед виборців, реєстрацію та заохочення членів спільноти балотуватися.
«Ми є свідками наступного кроку в політичній трансформації американської мусульманської спільноти — від маргіналізованих голосів до осіб, що ухвалюють рішення. Нові обличчя розвиватимуть успіх багаторічних інвестицій нашої спільноти у громадянську активність, реєстрацію виборців та висування кандидатів на посаду», — каже директор Ради з американсько-ісламських відносин (CAIR) Ніхад Авад.