Вимушені переселенці з Криму і Донбасу зможуть реалізувати свої виборчі права

Інфографіка Мінреінтеграції
Інфографіка Мінреінтеграції
28.05.2020
Оцініть статтю: 
(117 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Відтепер ВПО можуть брати участь у виборах всіх рівнів — зокрема й  обирати місцеву владу в тих громадах, у яких вони дійсно проживають. Це особливо актуально для внутрішньо переміщених осіб і трудових мігрантів (у межах країни).

З 2014 року, з моменту тимчасової окупації частини Луганської, Донецької областей і незаконної анексії Криму Російською Федерацією, загарбані території покинуло близько півтора мільйона жителів, які відчували загрозу здоров’ю, життю чи свободі через проукраїнські погляди або через воєнні дії.

На вільній українській території багато вимушених переселенців стикнулися з проблемою реалізації своїх прав, зокрема при спробах взяти участь у виборах, через те, що у їхніх паспортах місцем реєстрації вказано саме окуповані території.

І хоча під час двох попередніх передвиборчих президентських кампаній ці питання вирішувалися завдяки відповідним рішенням влади під кожну кампанію, ситуація потребувала ухвалення постійного документа, яким би регламентувався порядок зміни виборчої адреси виборця.

18 травня 2020 року такий документ було затверджено — він набуде чинності з 1 липня цього року.

Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, на черговому засіданні 18 травня 2020 року Центральна виборча комісія затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» і встановила форму відповідної заяви виборця.

Цей документ робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання, зокрема для внутрішньо переміщених осіб.

Тобто, тепер (а точніше, з першого липня цього року, з моменту набуття чинності постанови Комісії) особи, які проживають не за місцем реєстрації, зможуть реалізувати свої виборчі права.

Що потрібно зробити виборцеві, щоб змінити виборчу адресу, — за посиланням

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.