Заборона і негативне ставлення до діяльності ісламської партії «Хизб-ут-Тахрір» в Україні може тільки загострити міжконфесійну ситуацію і залучити у ряди партії нових послідовників. Про це кореспондентові QHA повідомив віце-президент Українського центру ісламських досліджень (м. Київ), доктор філософських наук Рустем Жангожа.
За його словами, необґрунтовано негативна реакція української влади і подальша можлива заборона діяльності партії «Хизб-ут-Тахрір» скоріше викличе сплеск симпатій до цього угруповання, ніж припинить його реальне існування на території країни.
«Українське суспільство сприймає все трохи не так, як це представляється нашій владі, і рівень симпатій може зрости у результаті невиправдано суворого ставлення до будь-якої сили, у тому числі й до партії «Хизб-ут-Тахрір», - пояснив Рустем Жангожа.
У зв'язку з цим він вважає, що ситуація пов'язана з діяльністю в Україні і Криму ісламської партії «Хизб-ут-Тахрір» вимагає всебічного об'єктивного розгляду і висвітлення у суспільстві.
«Такі інциденти, як випадок у селі Журавки Кіровського району, де як учасники фігурують різні організації, такі, як «Хизб-ут-Тахрір» вимагають ретельного вивчення і об'єктивного висвітлення у суспільстві за допомогою ЗМІ. Тільки так можна сформувати правильне розуміння проблеми і, отже, правильно її вирішити», - відзначив експерт.
Нагадаємо, що 16 вересня начальник Кримського ГУ МВС України Геннадій Москаль закликав голову Служби безпеки України Валентина Наливайченко порушити кримінальну справу проти керівництва ісламської політичної партії «Хизб-ут-Тахрір». Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи заклик начальника Головкому, заявив, що будь-яка політична партія або релігійна організація, що носить екстремістський характер повинна бути заборонена.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Р. Чубаров за заборону «Хизб-ут-Тахрір» в Україні
Г. Москаль закликав СБУ порушити кримінальну справу проти керівництва «Хизб-ут-Тахрір»
Кримська міліція вважає, що місцева влада не перешкоджає поширенню радикальних релігійних течій
Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»