Заборона «Хизб-ут-Тахрір» не виправить ситуації, - експерт

1
Ситуація пов'язана з діяльністю в Україні і Криму ісламської партії «Хизб-ут-Тахрір» вимагає всебічного об'єктивного розгляду і висвітлення у суспільстві, - Рустем Жангожа.
18.09.2009
Оцініть статтю: 
(355 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Заборона і негативне ставлення до діяльності ісламської партії «Хизб-ут-Тахрір» в Україні може тільки загострити міжконфесійну ситуацію і залучити у ряди партії нових послідовників. Про це кореспондентові QHA повідомив віце-президент Українського центру ісламських досліджень (м. Київ), доктор філософських наук Рустем Жангожа.

За його словами, необґрунтовано негативна реакція української влади і подальша можлива заборона діяльності партії «Хизб-ут-Тахрір» скоріше викличе сплеск симпатій до цього угруповання, ніж припинить його реальне існування на території країни.

«Українське суспільство сприймає все трохи не так, як це представляється нашій владі, і рівень симпатій може зрости у результаті невиправдано суворого ставлення до будь-якої сили, у тому числі й до партії «Хизб-ут-Тахрір», - пояснив Рустем Жангожа.

У зв'язку з цим він вважає, що ситуація пов'язана з діяльністю в Україні і Криму ісламської партії «Хизб-ут-Тахрір» вимагає всебічного об'єктивного розгляду і висвітлення у суспільстві.

«Такі інциденти, як випадок у селі Журавки Кіровського району, де як учасники фігурують різні організації, такі, як «Хизб-ут-Тахрір» вимагають ретельного вивчення і об'єктивного висвітлення у суспільстві за допомогою ЗМІ. Тільки так можна сформувати правильне розуміння проблеми і, отже, правильно її вирішити», - відзначив експерт.

Нагадаємо, що 16 вересня начальник Кримського ГУ МВС України Геннадій Москаль закликав голову Служби безпеки України Валентина Наливайченко порушити кримінальну справу проти керівництва ісламської політичної партії «Хизб-ут-Тахрір». Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи заклик начальника Головкому, заявив, що будь-яка політична партія або релігійна організація, що носить екстремістський характер повинна бути заборонена.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Р. Чубаров за заборону «Хизб-ут-Тахрір» в Україні

Г. Москаль закликав СБУ порушити кримінальну справу проти керівництва «Хизб-ут-Тахрір»

Заяви про активізацію радикалів у Криму - це намагання отримати дивіденди напередодні виборів, вважає Р. Чубаров

Кримська міліція вважає, що місцева влада не перешкоджає поширенню радикальних релігійних течій

Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»

У Рескомрелігій Криму вважають, що Хизб-ут-Тахрір проводить роботу серед випускників Азовського медресе

СБУ заблокувала доступ до сайтів «Хізб ут-Тахрір»

У Криму Хізб-ут-Тахрір провела конференцію «Від утисків і несправедливості капіталізму до світла Ісламу»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.