Очевидці і потерпілі в ході конфлікту у мечеті села Журавки Кіровського району Криму стверджують, що Головне управління МВС Криму розповсюдило неправдиву інформацію про інцидент. Про це повідомляє інформагентство е-Крим.
За версією потерпілих і очевидців, яку вони виклали у ході прес-конференції у Сімферополі, місцевий меценат Ісмет Меметов організував у сільській мечеті іфтар — трапезу після заходу сонця у період посту — на який було запрошено близько 150 чоловік із довколишніх сіл, у тому числі представники мусульманських громад. Коли у мечеті йшла трапеза, у двір увірвалися близько 20 молодих людей. За словами очевидців, це були представники «угрупування Салятдінова», які поцікавилися місцезнаходженням імама, і, переконавшись, що його немає, почали обрізками арматури і палицями бити людей, що знаходилися у дворі, після чого раптово зникли.
Очевидці називають брехнею і спробою загострити ситуацію заяви кримської міліції про те, що учасниками нападу були члени партії «Хизб-ут-Тахрір». За їх словами, активісти партії не мають відношення до того, що сталося і не були присутні у мечеті.
Крім того, очевидці стверджують, що інформація міліції про те, що винуватці інциденту затримані, не відповідає дійсності, оскільки вони «спокійно розгулюють по селу, і все це бачать».
Серед причин нападу на мечеть очевидці назвали незгоду нападників з моральними принципами ісламу, які «ударили по бізнесу» тих, хто на своїх городах вирощує різні наркотичні рослини. Очевидці пояснили, що Кіровський район вийшов на перше місце по виробництву наркотичних засобів у Криму. «Ми проходимо мимо городів, бачимо, що там росте, говоримо, що недобре це», — заявив один з очевидців.
Учасники прес-конференції обурені тим, що міліція не реагує на їх запити, а нападники до цих пір не затримані. На їх думку, начальник кримської міліції Геннадій Москаль, заявляючи про участь членів партії «Хизб-ут-Тахрір» у конфлікті в Журавках, переслідує «якісь передвиборні цілі».
Коментар «Хизб ут-Тахрір»
«Хизб ут-Тахрір», зі свого боку, також прокоментувала ситуацію, у відповідній заяві назвавши повідомлення міліції «цинічною брехнею».
Перш за все, стверджують прихильники цієї ісламської організації, вони не «проникали» у мечеть в Журавках, а проводили того дня добродійний іфтар. Іфтар проводив один з місцевих жителів, заздалегідь погодивши це з головою релігійної громади. Не було, за словами хизбів, і бійки. Насправді, відзначається у заяві, було побиття. На вісьмох чоловік, що розносили пригощання, напали 20 чоловік і жорстоко їх побили.
«Арсенал, яким були озброєні нападаючі, їх крики «ламайте їх, вбивайте їх», якими супроводжувалося побиття, вказують на те, що замишлялося вбивство. І можливо, лише те, що з мечеті почали вибігати люди, що почули крик, відвернуло сплановане вбивство», — стверджують автори заяви і нагадують, що їх політична партія існує з 1953 року і за цей час «жодного разу не вдавалася до насильницьких дій для досягнення мети».
Події в Журавках автори документа розцінюють або як брехню місцевих властей з метою приховати справжніх ініціаторів побоїща в мечеті, або як провокацію з боку міліції, «виконану на замовлення певних політичних сил, зацікавлених у загостренні конфлікту на півострові», пише газета «Перша кримська».
Як повідомлялося раніше, кримська міліція заявила, що члени партії «Хизб-ут-Тахрір» без дозволу імама мечеті села Журавки проникли на територію мечеті, де проводилася молитва. Місцеві жителі зажадали звільнити культову споруду, внаслідок чого конфлікт переріс у масову бійку. У результаті фізичного протистояння 8 чоловік із числа кримськотатарського населення отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
В міліції запевнили, що винні у виникненні конфлікту встановлені і затримані, ведеться слідство.
За матеріалами е-Крим і «Перша кримська»
Посилання на тему:Заборона «Хизб-ут-Тахрір» не виправить ситуації, - експерт
Р. Чубаров за заборону «Хизб-ут-Тахрір» в Україні
Г. Москаль закликав СБУ порушити кримінальну справу проти керівництва «Хизб-ут-Тахрір»
Кримська міліція вважає, що місцева влада не перешкоджає поширенню радикальних релігійних течій
Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»