Знайдений недавно в обласному воронезькому архіві щоденник останнього кримського хана Шагіна Гірея викликав величезний інтерес у Криму, тюркських автономіях Росії, Азербайджані, Узбекистані, Киргизії й Туреччині.
Про це повідомляє «Новий регіон» з посиланням на кримсько-татарський щотижневик «Півострів».
На участь у назначеному на 22-25 квітня науковому симпозіумі, присвяченому виявленому щоденнику, подано величезну кількість заявок: із Криму - 7, Узбекистану - 18, Азербайджану - 32, Туреччини - 13. Але всіх випередила російська Казань, запропонувавши організаторам участь у симпозіумі 56 вчених.
Однак можливості організаторів воронезького форуму просто не в змозі прийняти й розмістити таку кількість дослідників. Тому в листі, розісланому всім бажаючим учасникам у згаданих країнах, російські вчені повідомили про вимушено встановлені квоти: для незалежних країн - 3 представники, для автономних республік - один.
«Розглянувши заявки, що надійшли із Криму, - пише в листі головний хоронитель фонду Держархіву Воронезької області В.В. Харитонов, - оргкомітет зупинив свій вибір на кандидаті історичних наук, директорі СШ N 37 Володимирові Полякові. Виділяючи В.В. Полякову грант воронезької мерії, оргкомітет урахував і той факт, що сімферопольський історик кілька років тому видав наукове дослідження про скарб останнього кримського хана, що відповідає тематиці симпозіуму: «Щоденник останнього кримського хана Шагін Гірея як найважливіше джерело з історії Російської імперії».
За матеріалами «Новий регіон»
Посилання на тему:
Новини
Вперше портрети Кримських ханів представлені у Києві
Виданий 2-й том науково-популярної праці про історію Кримського Ханства і його правителів
В Бахчисараї виявлені ханські поховання
В Криму видана книга про історію кримського ханства «Розовый куст ханов»
Пам’ятник хану Гераю в Криму. Чом би й ні? Історія з проекцією на сучасність
Про що розповість усипальня перших кримських ханів?
Відбулася презентація нової книги про історію Кримського Ханства
Статті