Рада Духовних управлінь і центрів мусульман України при Державному комітеті України у справах національностей і релігій продовжить свою роботу, незважаючи на ліквідацію держоргану, при якому вона була сформована. Відповідне рішення було прийняте на черговому засіданні Ради, що відбулося 21 липня у Духовному управлінні мусульман Криму.
Це перше засідання Ради із дня підписання Указу про ліквідацію Держкомнацрелігій.
Як розповів муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов в інтерв'ю кримському телеканалу АТБ, затримка у роботі Ради відбулася через ліквідацію комітету, при якому дана Рада функціонувала два роки.
«Ми чекали пропозицій про подальшу спільну діяльність від Міністерства культури, у відомство якого перейшли всі релігійні справи, але так і не дочекавшись конкретних пропозицій вирішили, що Рада буде надалі функціонувати самостійно», - пояснив Ісмагілов.
Його слова підтверджуються рішенням Ради, прийнятим на засіданні, у якому сказано: «Незважаючи на ліквідацію Державного комітету України у справах національностей і релігій Рада Духовних управлінь і центрів мусульман України буде функціонувати і далі як представницький і консультативно-дорадчий орган мусульман України».
При цьому назву Ради вирішено розширити. Це обумовлено тим, що часто у ЗМІ даний орган називають Радою муфтіїв України. Щоб уникнути плутанини постановлено використовувати й зазначену назву, і віднині іменуватися «Всеукраїнська Рада Духовних управлінь і центрів мусульман – Рада муфтіїв України».
На засіданні відбулися планові вибори голови Ради муфтіїв. Третій рік поспіль посада голови була одностайно довірена муфтієві мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєву.
При цьому членами Ради ухвалено рішення скасувати принцип щорічної ротації її очільника.
Підготовка до хаджу
На завершення зборів обговорювалася підготовка й проведення хаджу 2011 року.
Як повідомило Раді муфтіїв України Міністерство у справах хаджу Королівства Саудівська Аравія, цього року квота для мусульман України була скорочена з 500 прочан до 200.
У поясненні до даного рішення Міністерство повідомило, що за останні роки з України в хадж на платній основі жодного разу не відправлялося більше 200 прочан, у зв'язку з цим було вирішено урізати квоту для мусульман України.
Однак, якщо у майбутньому кількість охочих вирушити у хадж зросте, то квота для нашої країни буде збільшена.
За матеріалами прес-служби ДУМУ «Умма»
Посилання на тему:
Відбулося засідання Ради муфтіїв України
Уперше в Україні створена рада, яка об’єднає мусульман країни