Визначна пам’ятка мусульманської культури стала фіналістом Всеукраїнської акції «7 чудес України»

Визначна пам’ятка мусульманської культури стала фіналістом Всеукраїнської акції «7 чудес України»
03.12.2011
Оцініть статтю: 
(19 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

1 грудня у заповіднику Софія Київська відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців Всеукраїнської акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». З-поміж інших пам’яток Бахчисарайський (Ханський) палац (Крим) було визнано унікальним об`єктом культурної спадщини.

Як повідомляє УНІАН, із березня 2010 року на звання семи чудес в рубриці «Замки, фортеці, палаци» претендувало 138 пам`яток з усіх регіонів України.

За результатами регіональних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури на другому етапі акції було визначено 21-го фіналіста акції.

З 22 серпня по 1 грудня 2011 року на офіційному сайті акції тривало відкрите Інтернет-голосування. Паралельно було проведено всеукраїнське опитування експертів.

Отже, до 7 чудес України у рубриці «Замки, фортеці палаци» потрапили: Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця (Одеська обл.), Алупкінський (Воронцовський) палац (Крим), Кам`янець-Подільська фортеця (Хмельницька обл.), Луцький Верхній замок (Волинська обл.), Митрополичий палац (м. Чернівці), Палац у Качанівці (Чернігівська обл.), Хотинська фортеця (Чернівецька обл.).

Окрім цього, оргкомітет вирішив нагородити спеціальними відзнаками акції такі об`єкти: Бахчисарайський (Ханський) палац (Крим) - як унікальний об`єкт культурної спадщини; Олеський замок (Львівська обл.) - як визначний об`єкт культурної спадщини; Палац Кирила Розумовського у Батурині (Чернігівська обл.) - як визначну пам`ятку української історії; Чигиринська фортеця - Резиденція Богдана Хмельницького (Черкаська обл.) - як визначну пам`ятку української історії.

За підсумками акції оргкомітет готує видання брошури «7 чудес України: Україна - країна див», що вийде українською, російською, англійською та німецькою мовами.

Пам’ятка світового значення

Восени 2011 року почалася процедура включення Бахчисарайського Ханського палацу до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що підтверджує статус заповідника як пам'ятника історії й культури не тільки всеукраїнського, а й загальносвітового значення.

Ханський палац у Бахчисараї був збудований як родова резиденція династії Гераїв – правителів Кримського ханства. Протягом двох з половиною століть (з 1532 до 1783 р.) Бахчисарайський палац служив центром політичного, духовного й культурного життя держави кримських татар.

Не меншу значимість палац має і сьогодні. Перш за все - це національна святиня кримськотатарського народу. Займає він чільне місце і в світовій літературній традиції.

Бахчисарайський палац – найважливіший історичний пам'ятник епохи Кримського ханства, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури, а також унікальний для Європи (наряду із палацами Альгамбра в Іспанії і Топ-Капи в Європейській Туреччині) цілісний палацовий комплекс близькосхідного цивілізаційного кола.

Довідка. Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом «Рідна країна» у 2007 році. Тоді, за результатами акції країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України», а в 2008 році відбувся другий етап акції - «7 природних чудес України».

За матеріалами УНІАН

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.