Кримська мусульманська молодь традиційно помірялася силою у день свята

Кримська мусульманська молодь традиційно помірялася силою у день свята
Кримська мусульманська молодь традиційно помірялася силою у день свята
Кримська мусульманська молодь традиційно помірялася силою у день свята
23.08.2012
Оцініть статтю: 
(89 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Організаторами виступили Міністерство науки та освіти, молоді та спорту, АРК, Кримська федерація національної боротьби куреш, а також ВАГО «Альраід», яка взяла на себе фінансове забезпечення заходу. Почесними гостями турніру стали відомий спортсмен і Олімпійський чемпіон Рустем Казаков, депутат Верховної Ради Криму Рефат Чубаров, член Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамзін та інші.

Вони привітали учасників змагань і всіх присутніх мусульман із закінченням священного місяця Рамадан і настанням великого свята Ураза-Байрам (Ід аль-Фітр). Пророк Мухаммад, мир йому, заохочував заняття спортом для підтримки гарної фізичної форми. Тому ті, хто виступав підкреслили важливість розвитку спорту серед молоді для фізичного розвитку юнаків та збереження культурної ідентичності кримських татар, а також побажали їм успіхів у спортивній боротьбі.

У цьому році на змагання приїхало понад вісімдесят спортсменів з різних населених пунктів Криму. Вони виступали у двох вікових і декількох вагових категоріях. Переможцями серед юнаків стали: Мустафа Ібраімов (44 кг), Рустем Мірошніков (50 кг), Ернест Чакір (57кг), Мемет Асанов (65 кг), Ізет Кадиров (72 кг), Сабрі Тохтар (80 кг). Серед дорослих першенствували Едем Шахматов (60 кг), Умер Бєлялов (70 кг), Асан Асанов (80 кг), Олексій Авдєєв (90 кг) та Асан Сеттар (100 кг). Переможцем в найцікавішій ваговій категорії, так званому «абсолюті», став спортсмен із Сімферополя Ілімдар Саідов. Він і забрав на власних плечах головний приз - живого барана. Спортсмени, що зайняли призові місця у всіх інших категоріях, отримали медалі та грамоти, переможців ж нагородили ще й грошовими призами. Після закінчення турніру учасники та глядачі були запрошені на святковий обід.

Як зазначив головний суддя змагань Сейдамет Яг'яєв, куреш - це частина національної культури кримських татар. У довоєнні роки змагання з цього виду національної боротьби були обов'язковим елементом святкування двох головних мусульманських свят - Ураза і Курбан-Байрама. За словами Сейдамет-бея, відродження цього виду спорту і проведення подібних змагань має велике значення і для відродження самосвідомості кримських татар як мусульманського народу в цілому.

Представник Міністерства науки і освіти, молоді та спорту АР Крим Джафер Бекіров, висловив задоволення тим фактом, що цей турнір стає вже традиційним і висловив подяку ВАГО «Альраід» за підтримку національного спорту та пропаганду здорового способу життя в Криму.

За матеріалами arraid.org

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.