Польські вчені вивчали досвід кримських татар у розвитку національної культури

1
Результатом експедиції має стати узагальнення досвіду, накопиченого кримськотатарським національним рухом і Духовним управлінням мусульман Криму з 1991 року по теперішній час у відродженні духовної культури
09.05.2013
Оцініть статтю: 
(232 оцінки)
eugen
Зображення користувача eugen.

З 30 квітня по 6 травня Крим відвідала група польських вчених, серед яких були видатні діячі науки і мистецтв Польщі. Метою візиту вчених було проведення експедиції «Сучасні мечеті і мусульманські громади в Криму».

У експедиційну групу увійшли професор університету Миколи Коперника (Торунь, Польща), доктор мистецтвознавства, Заслужений діяч мистецтв Республіки Татарстан, Почесний доктор Тбіліського державного університету, Почесний доктор Карачаєво-Черкеського державного університету Світлана Червонна (керівник експедиції), професор Ольштинського університету, представник польських татар у Всесвітньому Конгресі кримських татар, письменник, перший імам мечеті в Гданську Селім Хазбіевіч, докторант університету Миколи Коперника Домінік Напіводскій.


Згідно з програмою наукового проекту «Кримські татари - польські татари: моделі сучасного розвитку національних культур» результатом експедиції має стати узагальнення досвіду, накопиченого кримськотатарським національним рухом і Духовним управлінням мусульман Криму з 1991 року по теперішній час у відродженні духовної культури, релігії, національних традицій кримськотатарського народу, будівництві нових та реставрації старих мечетей, у формуванні мусульманських громад у Криму.


Експедиції передували 2 зустрічі: з головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та Муфтієм мусульман Криму Еміралі Аблаєвим. У ході обох зустрічей представники польської науки обговорили з представниками кримських татар становище мусульман у Криму та процес будівництва Соборної мечеті в Сімферополі.


Після офіційних зустрічей вчені відвідали мусульманські релігійні громади Сімферопольського, Бахчисарайського, Джанкойського і Білогорського районів для ознайомлення з їх діяльністю. За словами керівника експедиції, даний візит є першим кроком у планованій науково-дослідній роботі польських учених.


Джерело: сайт ДУМК


Посилання на тему:


ДУМК просить місцеву владу не нагнітати міжнаціональний конфлікт


В Кебір - джамі пройшло щорічне вшанування пам'яті розстріляної інтелігенції Криму


Халатність РЕМ загрожує цілісності мечеті 18 століття


Підозри щодо будівництва на мусульманському кладовищі підтвердилися

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.