Вперше мусульманин буде дотримуватися посту в космосі

Вперше мусульманин буде дотримуватися посту в космосі
19.09.2007
Оцініть статтю: 
(217 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Малазійці сподіваються, що перший космонавт країни також стане першим мусульманином, що дотримуватиметься посту в космосі, оскільки його ракета стартує під час священного місяця Рамадану, повідомила малайзійська газета “Sunday Star”.

«Буде прекрасно, якщо наш астронавт вирішить дотримуватися посту. Ми з нетерпінням чекаємо, що він розповість про свій досвід дотримання посту в космосі», сказав представник малайзійського Департаменту Ісламського Розвитку (JAKIM) Анан С. Мохд (Anan C.Mohd).

За його словами, космонавт має вибір дотримуватися посту в космосі чи перенести дні посту на період після повернення на Землю на борту російського космічного корабля «Союз».

Час початку й закінчення посту повинен визначатися відповідно до часу в місті Байконур, звідки буде здійснений запуск.

Мусульмани неодноразово відправлялися в космос, однак жодного разу їх політ не припадав на рамадан.

Майбутні малайзійські космонавти були відібрані з тисяч претендентів з усієї країни.

Проект був задуманий в 2003 році, коли Росія дала згоду на відправлення малайзійця на космічну станцію в рамках мільярдної угоди з придбання 18 винищувачів СУ МКМ-30.

Два малайзійських кандидати, обидва мусульмани, які мають медичну освіту, зараз проходять тренування в Росії. Один з них буде обраний для 11-денного польоту, що розпочнеться 10 жовтня.

В 2020 році Малайзія також планує відправити першого космонавта на Місяць.

Свобода дій

За словами представника JAKIM, Національний Комітет з Фатв надав космонавтові деяку свободу дій при виконанні ним релігійних обов'язків.

«Оскільки відправлення певних ритуалів буде ускладнено через невагомість, космонавт може виконувати їх по-своєму, наприклад, молячись про себе, оскільки наміри його чисті», сказав Анан С.Мохд.

Найбільша мусульманська країна випустила збірник певних норм, які регулюють питання, що стосуються перебування в космосі, але насамперед він дає вказівки відносно пятиразового здійснення молитви.

Що стосується напрямку кибли, вбік якої мусульмани моляться, він повинен визначатися «в міру можливостей» космонавта.

Дане питання стало однією з основних тем під час конференції в Куала-Лумпурі, що відбулася торік, на якій муфтії і вчені обговорювали проблеми молитви в космосі, пов'язані зі складністю визначення місця розташування Мекки і збереженням молитовної пози в умовах відсутності гравітації.

Малайзійський космонавт стане дев'ятим мусульманином, перетнувшим 100-кілометрову границю над Землею, що позначає початок відкритого космосу.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.