Широкомасштабні каральні заходи, яких вживає уряд Бангладеш проти активістів та прихильників опозиційних ісламських партій, сприяють посиленню заворушень і нестабільності в цій переважно мусульманській південно-азіатській країні.
“Такі дії з боку демократично обраного уряду неприпустимі, вони завдають сильного удару основним демократичним принципам”, - заявив “ІсламОнлайн” професор політичних наук Абдуль-Латіф Масум. - Схоже, те придушення опозиції, що відбувається зараз, і особливо ісламських сил, абсолютно не продумане нинішнім урядом і спрямоване в основному на викорінення ісламських сил у Бангладеш”.
Протягом останніх трьох тижнів у країні були арештовані тисячі активістів опозиції на тлі заворушень, перших з тих пір, як у грудні 2008 року, після дворічного періоду правління перехідного уряду, що підтримується військовими, до влади в результаті парламентських виборів повернувся лідер партії Авамі, прем'єр -міністр Шейх Хасина.
Професор Масум попереджає, що жорстка внутрішня політика уряду може спровокувати повний хаос в країні. Однак уряд стверджує, що вживаються жорсткі заходи проти опозиції спрямовані саме на запобігання хаосу.
“Національна партія Бангладеш (Bangladesh Nationalist Party, BNP) і Джамаат-е-Ісламі Бангладеш (Bangladesh Jamaat-E-Islami, BJI) намагаються дестабілізувати країну, щоб зупинити процес пред'явлення звинувачень і суду над військовими злочинцями, що є частиною передвиборних обіцянок нинішнього уряду”, - заявив генеральний секретар правлячої Ліги Авамі Махабуб-уль-Алям Ханіф.
Опозиційні рухи, зі свого боку, підкреслюють, що репресивні акції є стандартною політикою Ліги Авамі.
“Як політична партія, щоразу, коли Ліга Авамі Бангладеш (Bangladesh Awami League, BAL) отримувала владу, вона не терпіла жодних опозиційних партій”, - каже помічник генерального секретаря Джамаат-е-Ісламі Абдуль-Кадер Молах. - Придушення і тортури опозиції, що проводяться зараз урядом Ліги Авамі це їхня нормальна практика, як свідчить історія їхньої минулої діяльності”.
Як доказ Молах навів прийняту урядом в 1973 році заборону всіх політичних партій в країні, з якої почалася “ера однопартійного правління в країні”. Він закликав уряд перестати сприймати опозицію як ворога.
“Опозиція це частина уряду в демократичній країні. Тож уряд повинен змінити своє антидемократичне та диктаторське ставлення до опозиції”, - сказав він.
Генеральний секретар Ісламської партії Хелафат Маджліш (Khelafat Majlish Islamic party) Мухаммад Джафруллах Хан також попереджає, що репресивні заходи можуть викликати потужну зворотну реакцію.
“Уряд Авамі втрачає свій імідж через катування та придушення опозиції, а також створення жахливої атмосфери в країні”, - підкреслив він. - Це призведе до спаду політичної підтримки уряду. Так, що в кінцевому підсумку він виявиться дестабілізований за короткий період часу”.
За матеріалами «ІсламНьюз»