Величезна кількість мусульман народності рохінджа все ще перебувають в прибережній зоні та лісових масивах на кордоні М’янми (колишня. Бірма — ред.) з Бангладеш.
Гуманітарна ситуація в регіоні різко погіршилася. Число жителів провінції Ракхан (Аракан), які втекли до Бангладеш, досягло 430 тис. Мусульмани рятуються від насильства армії М’янми і буддистських націоналістів.
Як повідомляє Агентство Анадолу, військові ЗС М’янми обстрілюють дороги, що ведуть до кордону, тому людям доводиться користуватися обхідними шляхами. Крім того, військові спалили дерев’яні човни на річці Наф, що перекрило біженцям водний маршрут до Бангладеш.
Як повідомлялося раніше, серед біженців-рохінджа 250 тис. становлять діти. За словами прес-секретаря Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Маріксі Меркадо, організація щодня отримує інформацію про те, яким серйозним ризикам піддаються ці діти.
— У таборах спостерігається гостра нестача питної води і продуктів харчування, біженці не отримують достатньої медичної допомоги. Крім того, в регіоні знову йдуть дощі. Люди в буквальному розумінні слова живуть один на одному, — сказала Меркадо.
Атаки на мусульман в провінції Аракан на півночі М’янми посилилися 25 серпня і здійснюються під приводом «боротьби з озброєними бойовиками». Прес-секретар Європейської ради мусульман-рохінджа (ERC) Аніта Шуг повідомила, що в штаті Аракан тільки за три доби в результаті атак військових і буддистів-націоналістів загинуло близько 2–3 тис. мусульман.