Парламентська Асамблея Ради Європи (РАСЕ) позитивно відповіла на заяву Палестини про присвоєння статусу «партнера задля просування демократії».
Резолюція було прийнято на засіданні генеральної асамблеї РАСЕ у вівторок, 4 жовтня. За неї проголосували 110 учасників, п'ятеро висловилися проти, 10 утрималися, пише «Іслам для всіх» з посиланням на worldbulletin.net.
Минулого місяця комітет Парламентської Асамблеї РЄ з політичних питань ухвалив проект резолюції про надання Національній палестинській раді статусу «демократичного партнера».
Рішення прийнято заради «розвитку демократії, правової держави і захисту прав людини на палестинських територіях».
Заява палестинців викликала гарячі суперечки між турецькими та ізраїльськими делегатами РАСЕ, при цьому турецька сторона звинуватила «Ізраїль» у веденні невиправдано жорсткої політики щодо палестинців на окупованих територіях.
Партнерський статус в РАСЕ введено в 2009 році. Він дозволяє сусіднім країнам, які не є членами організації, брати участь у сесіях, щоб використовувати досвід Ради Європи у просуванні демократії. Делегати країн-партнерів можуть брати участь у всіх дискусіях, однак не мають права голосу.
У зв'язку з присвоєнням нового статусу Національна палестинська рада призначить для роботи в РАСЕ делегацію з трьох представників і трьох їх заступників.
У четвер палестинський президент Махмуд Аббас (Mahmoud Abbas) виступить з промовою на засіданні генеральної асамблеї РАСЕ.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Україна виступить за незалежність Палестини
Туреччина мобілізує міжнародне співтовариство на визнання палестинської держави