За повідомленням Управління верховного комісара ООН у справах біженців, Сирію щодня залишають 5 тисяч осіб, а кількість біженців за межами країни досягла мільйона з того моменту, як два роки тому вибухнув смертельний громадянський конфлікт.
"Близько мільйона людей втікли, мільйони переміщені у межах країни, і тисячі людей продовжують перетинати кордон щодня, Сирія рухається до повномасштабної катастрофи", йдеться в заяві Антоніо Гутерреша, Верховного комісара ООН у справах біженців.
"Ми робимо все від нас залежне, щоб допомогти, але міжнародна гуманітарна підтримка зволікає. Ця трагедія повинна бути зупинена".
В результаті такої кількості біженців, Туреччина заплатила дорогу ціну за прийом сирійців, які залишили свою країну. Як заявляють ЗМІ, на даний момент приймаюча країна витратила понад $ 700 млн на біженців з початку конфлікту. З цієї суми Туреччина отримала $ 89 млн. іноземної допомоги.
УВКБ ООН заявляє, що кількість біженців у цьому році зросла, близько 400 тисяч сирійців тікають з країни з 1 січня, а до червня очікується, що їх кількість перевищить мільйон. Як передає агентство ООН, всього лише рік тому було зареєстровано тільки 33000 біженців.
Близько половини біженців є діти, більшість у віці одинадцяти років |
За повідомленнями ООН останні біженці "прибувають травмованими, без майна і втративши членів їх родин". Близько половини біженців є діти, більшість у віці одинадцяти років.
Біженці бігли в першу чергу в Ліван, Йорданію, Туреччину, Ірак і Єгипет, але частіше вони намагаються досягти Північної Африки і Європи, говорить УВКБ.
"Біженці, яких вже налічується мільйон осіб, залежать від щедрості приймаючих країн, реакції гуманітарних установ та фінансової підтримки урядів та окремих осіб", сказав Гутерреш.
Приймаючі країни зіткнулися з серйозними проблемами, які не здатні вирішити самостійно. Багато держав досі тримають свої кордони відкритими, незважаючи на труднощі. Верховний комісар підкреслив, що цим країнам допомога вкрай необхідна і як можна швидше.
Запеклий конфлікт в Сирії триває вже два роки. Вуличні акції протесту проти президента Башара аль-Асада почалися 15 березня 2011 року, і з того часу в Сирії загинуло більше 70 тисяч чоловік.
За матеріалами: Аль-Джазіра