У французькому Національному інституті східних мов і цивілізацій відбувся колоквіум, центральною темою якого стала доля кримського півострова. Роботу учасників зустрічі своїми виступами відкрили Марі-Сібіль де Віен, голова Комісії Міжнародних відносин Інституту і Філіп де Сюрмен, колишній посол Франції в Україні.
У першій сесії колоквіуму були представлені доповіді співробітника інституту Ярослава Лебединського про етнічну історію Криму і докторанта Максима Дешане «Кримські татари в XVII столітті в книзі П'єра Шевальє «Історія війни козаків проти Польщі».
Відомий кримський історик Гульнара Бекірова у своєму виступі розповіла про основні моменти депортації кримськотатарського народу, етапах його боротьби за повернення в Крим, а також відповіла на численні запитання аудиторії.
Друга частина колоквіуму була присвячена обговоренню сучасної ситуації в Криму. З доповідями виступили експерт Юлія Тищенко («Крим, Росія і євромайдан: причини кримського сепаратизму»), співробітник Фонду стратегічних досліджень Ізабель Фалькон («Анексія Криму: у чому полягає стратегічний інтерес Росії?»), співробітник французького інституту геополітики Жан-Сильвестр Монгренье («Захід і Крим: небезпечність політики «business as usual»).
Про сучасну ситуацію в Криму і реальне положення кримських татар розповів Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він також відповів на безліч питань присутніх.
Завершилася зустріч демонстрацією та обговоренням фільму «Хайтарма». Стрічка не залишила французьку аудиторію байдужою до долі кримськотатарського народу, викликавши велику кількість коментарів і питань глядачів.