«Милість для світів» — не тільки для мусульман, окремого народу чи цивілізації

Виступ імама мечеті ІКЦ м. Запоріжжя Мухаммада Мамутова
Гімн України на відкритті вечора «Мухаммад — милість для світів» в Запоріжжі
Імам мечеті ІКЦ Мухаммад Мамутов з проректором ЗНУ з наукової роботи Генадієм Васильчуком
Виступ муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова
Діти з мусульманської родини виступають для гостей
Маулід в Запорізькій обласній філармонії ім.Глінки
Вручення книги "Мухаммад - людина і пророк"
29.01.2015
Оцініть статтю: 
(478 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Не тільки мусульман Запоріжжя, але й городян-представників інших світоглядів — керівників громадських організацій, викладачів університетів, директора запорізького Департаменту культури Владислава Мороко, проректора ЗНУ з наукової роботи Геннадія Васильчука — було запрошено на вечір «Мухаммад — милість для світів», що відбувся в Запорізькій обласній філармонії ім.Глінки 25 січня. Окрім імама мечеті ІКЦ Мухамеда Мамутова, перед гостями виступив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, який приїхав з Києва.

Життєписи людей, що змінили світ, потрібно знати заради підвищення рівня  загальної ерудованості, незалежно від  конфесійної приналежності людини. Пророк Мухамед, мир йому і благословення, був і залишається одним з найвидатніших діячів в історії людства, і це неодноразово визнавали представники західної, християнської цивілізації.

Наприклад, у 1935 році Верховний суд США визнав Мухамеда найбільшим уособленням справедливості і правосуддя, а професор Единбурзького університету Вільям Монтгомері Уотт (помер нещодавно), який присвятив своє наукове життя спробам пояснити генезу ісламу і вплив цієї релігії на розвиток людства, писав: «В ім'я своїх переконань Мухамед був готовий до  будь-яких мук. Будучи лідером, він мав врівноважений і стійкий характер. Високо цінував людей і поважав їх. Його успіхи є доказом величі його особистості, яка забезпечує успіх і його справі. Можливе звинувачення його в шарлатанстві було б не виходом, а безвихіддю. Заходу не відома більш гідна особистість».

Пророк Мухамед дійсно поважав кожну людину, незалежно від світогляду, національності, родоводу. Пан Мамутов нагадав усім відомий хадис про те, як Пророк, мир йому і благословення, виявив повагу до похоронної процесії, що проходила повз нього. Сподвижники уточнили: «О посланцю Всевишнього, але ж покійний був іудеєм!» «А хіба він не людина?» —  давав словесну відсіч Пророк.

Не залишили поза увагою й недавні події в Парижі. Саід Ісмагілов розповів, як насправді потрібно реагувати на подібні неосвічені глузування — просвітою доброзичливою (як це робив за свого життя сам Пророк), а не агресивною. Він також пояснив відмінності між «свободою слова» і «вседозволеністю», звернувши увагу вірян на те, що відсутність заборон, обмежень, стримувальних начал є недопустимою не лише для карикатуристів, але насамперед для мусульман.

Адже останній Посланець, мир йому і благословення, ніколи не вдавався до образ іншої людини, навіть після нмагань образити його, адже він усвідомлював, що, замкнувши коло ненависті і відповівши образою на образу, він назавжди (або, принаймні, надовго) втратить можливість достукатися до серця кривдника і донести до нього своє послання. Не дарма ж Всевишній говорить, що Він послав свого Пророка як «милість для світів» — не «милість для мусульман», не «милість для тих, хто вірить у будь-що», не «милість для певного народу чи окремої цивілізації» — для всіх.

Щоб зробити захід приємним і незабутнім і для маленьких мусульман, їм роздали солодкі подарунки в кінці вечора.

Власкор

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.