САІД ІСМАГІЛОВ: ІСЛАМОФОБІЇ В УКРАЇНІ НЕМАЄ

Саід Ісмагілов: ісламофобії в Україні немає
23.02.2015
Оцініть статтю: 
(456 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

країнці показали дуже високий ступінь обізнаності у визначенні поняття іслам - 77% відповіли, що це одна зі світових релігій. Майже 40% українців готові проголосувати за мусульман на виборах до парламенту або в мери.

Про це заявив голова Українського центру ісламознавчих досліджень, муфтій Духовного управління мусульман «Умма» Саід Ісмагілов, презентуючи в Укрінформі результати соціологічного дослідження, передає кореспондент агентства.

«Результати дослідження говорять про те, що практично ніякої ісламофобії в Україні немає. На питання, чи припускаєте ви, що в Україні може стати президентом мусульманин, 52% відповіли, що ні; 24% - що може. Але в той же час 38% віддали б свій голос на виборах за мусульманина - кандидата в депутати або в мери, якщо він є гідним кандидатом. 19% відповіли, що вони принципово не вибирали б мусульманина. 14,5% сказали, що їм не важлива релігійна приналежність. Більшість опитаних або підтримують ідею побудування в їхньому населеному пункті мечеті, або вона вже є», - підкреслив голова Українського центру ісламознавчих досліджень.

Він уточнив: якби мусульмани захотіли побудувати мечеть, 33% українців поставилися б до цього позитивно, 16% - негативно, 13% сказали, що мечеть у них вже є і 29% - що їм все одно.

Також, згідно з дослідженням, інтерес до мусульманської культури в Україні присутній. 63% хотіли б відвідати мусульманську країну, 14% - вже відвідували, тільки 10% опитаних сказали, що їм це не цікаво.

Ісмагілов додав, що на момент закінчення Майдану, тобто у лютому 2014, ще до подій, коли Україна і світ більше дізналися про мусульман нашої країни, ставлення до них було досить толерантним, обізнаність про іслам також була на високому рівні. Те, що здивувало, - що дуже добре знають про іслам на Галичині.

«У питанні, що таке іслам, українці показали дуже високий ступінь поінформованості - 77% відповіли, що це одна зі світових релігій. Причому найбільшу обізнаність показали Львівська (83%), Одеська (67%) і Харківська (65%) області. Найменш обізнаними виявилися сільські жителі Центральної та Західної України, що прогнозовано, оскільки мусульманських громад до останнього часу там було вкрай мало», - зазначив він.

Він уточнив: дослідження про ставлення українців до ісламу і мусульман і про те, які уявлення про іслам і мусульман побутують в Україні, проводилося Українським центром ісламознавчих досліджень в листопаді 2013 - січні 2014 років у Львівській, Вінницькій, Черкаській, Полтавській, Одеській, Донецькій, Харківській і Дніпропетровській областях, а також у Києві та Севастополі. Його презентація практично рік потому пов'язана з тим, що зібрані 700 анкет, в зв'язку з трагічними подіями і фактичним початком війни, тільки недавно змогли вивезти з Донецька.

За його словами, навесні 2015 року планується провести друге дослідження, оскільки українське суспільство дуже змінилося.

«Зараз до мусульман прикуто багато уваги, і ми маємо дві протилежні тенденції. З одного боку, вся Україна проінформована про трагедію, яка спіткала кримських татар, які намагалися захистити перебування Криму у складі України. З іншого - ми спостерігаємо негативні тенденції, що відбуваються в світі навколо мусульман після терактів у Європі. Чи стануть українці сприймати мусульман та іслам як терор, або, навпаки, більшість будуть сприймати їх дуже толерантно і по-доброму ставитися до них? Дуже цікаво буде порівняти динаміку - як змінилося уявлення про іслам і мусульман в Україні», - зазначив Саід Ісмагілов.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.