Міністерство закордонних справ України 26 червня біля свого будинку в Києві встановило два прапори — український і кримськотатарський. Таким чином відомство приєдналося до святкування національного прапора кримських татар і до кампанії — «Два прапори — єдина країна», приуроченої до цієї дати. У Криму ж заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров отримав попередження від російської прокуратури Криму про неприпустимість організації несанкціонованих заходів до Дня кримськотатарського прапора, при цьому влада тричі відмовила в проведенні заходів організаторам святкувань та автопробігу до цієї дати, тому організатори порадили співвітчизникам прикрасити знаменами автомобілі та будинки.
Як повідомляє Крим. Реаліі, 26 червня по всій Україні проходять заходи до Дня кримськотатарського прапора. У п’ятницю прозвучали привітання Президента України Петра Порошенка.
Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук, що в Бахчисараї у п"ятницю всюди можна було побачити автомобілі з кримськотатарськими прапорами.
— В силу певних причин катаються розрізнено. У райрадівській колоні я нарахував 19 автомобілів. Можна було організувати в рази більше, але не з цією владою, — написав Умеров і зауважив, що місцеві та регіональні меджліси в акціях участі не брали.
Замість масових заходів оргкомітет вирішив влаштувати низку конкурсів для дітей та молоді.
День кримськотатарського прапора був вперше відзначений в 2009 році. Як розповів один з ініціаторів, свого часу член кримськотатарської молодіжної організації «Яшлар шураси», а нині відповідальний секретар кримського Муфтіяту і заступник глави Меджлісу Айдер Аджімамбетов, під час спілкування з колегою Алімом Емірсалієвим вони прийшли до висновку, що у кримських татар немає святкових дат: «Ми думали про захід, який об’єднав би наш народ і став справжнім святом. Тоді прийшла думка відштовхнутися від національної символіки. День прапора є практично у всіх народів, а у нас немає, але ніхто нам не заважає святкувати його», — поділився Аджімамбетов. За його словами, тоді молоді люди стали збирати різну інформацію про походження прапора, щоб визначити найбільш підходящу для святкування дату. «Після довгих обговорень ми прийшли до двох дат: у грудні — на честь проведення в 1917 році першого Курултаю (національного з’їзду кримськотатарського народу, — авт.) і в червні — на честь проведення другого Курултаю в 1991 році (після масового повернення кримських татар на історичну батьківщину, — авт.)», — розповів Аджімамбетов.
Нагадаємо, 3 червня в Києві стартував флешмоб, мета якого — пронести кримськотатарський прапор через міста України і на знак підтримки та солідарності передати його кримчанам.
Прапор кримських татар представляє собою полотно небесного кольору з зображеним на ньому знаком — тамгою — золотого кольору.