Минулого тижня в Києві відбулася презентація фотопроекту «Україна очима переселенця», який є частиною інформаційної кампанії «Ми різні, ми разом» і реалізується громадською організацією «Інтерньюз-Україна» за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Автором фото є переселенка з Луганська Катерина Пікун, яка здійснила подорож українськими містами і за допомогою фотографій відобразила країну. Кожна пара фотографій показує, що в Україні, на сході і на заході, в центрі або на півдні, більше спільного, ніж відмінностей. Кожна пара символізує, що в країні більше того, що об’єднує, ніж того, що віддаляє.
«Я народилася в Луганську, який вважала і буду вважати Україною. Уже рік, як я змушена була покинути свій дім. Таких, як я — більше мільйона. Але я з гордістю кажу, що наші люди, люди, які живуть в Україні, незвичайні. Для нас всіх зараз важкий час. Але всі ми один народ і одна країна», — сказала Катерина Пікун.
У презентації взяв участь кримськотатарський активіст, співзасновник ініціативи «Крим SOS» Алім Алієв.
«Історії переселенців повинні розповідати переселенці. Не волонтери, не органи влади. У нас теж дві руки, дві ноги, голова, у нас ті ж мрії, ті ж почуття, та ж картинка майбутнього. І такі проекти, як презентований сьогодні „Інтерньюз-Україна“ та Посольством Королівства Нідерланди в Україні, показують, що переселенці не просто щось вимагають, а й дарують цінності цьому світу. Я сподіваюся, що незабаром цю виставку ми побачимо у Львові», — зазначив Алім Алієв.
За його словами, такі майданчики знайомлять переселенців і місцевих жителів, а коли буде налагоджено діалог між цими двома категоріями українців, «тоді ми будемо дійсно разом, тоді ми будемо розуміти один одного».
«Такі заходи потрібні Україні. Такі події зближують переселенців і сторони, які їх приймають, тому, що саме через такі фотовиставки люди пізнають один одного, відкриваються один одному. Стереотипи і бар’єри, які роками нашаровувалися, руйнуються, — підсумував співзасновник ініціативи «Крим SOS».
Довідка: «КримSOS» — це проект, який був створений волонтерами 27 лютого 2014 року у зв’язку з початком окупації Автономної Республіки Крим Російською Федерацією. Він є виконавчим партнером УВКБ ООН в Україні, займається наданням допомоги вимушеним переселенцям з Криму і східних регіонів, а також інформуванням про події у Криму.