Читать на русском
Імами-капелани постійно намагаються виконувати свій обов’язок з забезпечення духовних і релігійних потреб мусульман, які несуть службу в лавах захисників України, і надавати їм братерську підтримку.
Під час поїздок у розташування військових частин — чи то на передовій, чи то в тилу — імами зміцнюють дух і відвагу одновірців-захисників словом проповіді, спільною молитвою. І хоча основним завданням імамів-капеланів є духовна і психологічно-моральна підтримка, вони не забувають і про хліб навсякдень — тож не лише зігрівають душу одновірців, але й передають воїнам гостинці і подарунки.
Днями імами-капелани відвідали військового мусульманина, який несе службу на території відповідальності оперативного командування «Південь».
«Братерство не має кордонів! Підтримка і захист справедливості будь-якими силами — обов’язок кожного віруючого чоловіка! Імами-капелани відвідали брата Мухаммада на місці його служби, підтримавши словом, братськими обіймами, ліками, солодощами і халяльним м’ясом, — повідомляють в Управлінні військового капеланства мусульман України (УВКМУ). — Подяка всім, хто підтримав поїздку. Молимося за Україну і її захисників!»
Як розповідають в УВКМУ, усвідомлення того, що в українському війську потрібні імами-капелани, прийшло навесні 2014 року, коли під час війни на Сході України загинув воїн-послідовник ісламу, солдат, який боронив Україну в складі батальйону «Айдар».
До Духовного управління мусульман України «Умма» зателефонували з військової частини: «Загинув мусульманин. Треба, щоб приїхав мусульманський священик і виконав усі обряди відповідно до релігійної традиції ісламу».
«Тоді стало зрозуміло, що не можна обмежитися лише наявністю імамів у мечетях, котрі будуть далеко від лінії фронту, далеко від віруючих, що боронять Батьківщину, — зазначають в УВКМУ. — Тоді виникла необхідність створити Управління військового капеланства мусульман України, якому доручили опікуватися послідовниками ісламу, які перебувають у лавах Збройних Сил України, у Національній Гвардії, у добровольчих батальйонах, у Державній прикордонній службі. І на цьому шляху було створено Управління військового капеланства мусульман України, головою призначено Мурада (Сергія) Путіліна».
Капеланська служба з її молитвами, настановами є перевіреною часом підтримкою духу бійця збройних сил.
«Це — запорука сильного війська, спроможного захищати кордони своєї батьківщини», — вважають в УВКМУ.
Наш Телеграм-канал